Локомотив (Пловдив) направи домакинско нулево равенство с Арда в мач от 18 кръг на Efbet лигата. Така „смърфовете“ не успяха да се възползват от грешката на Левски срещу Берое в събота. При успех тимът на Бруно Акрапович щеше да се изравни със „сините“ на второто място. „Черно-белите“ завършиха мача с човек по-малко, след като в 74-ата минута Дино Езе получи втори жълт картон.

Мачът не блестеше с голови положения. Преобладаваха неточните удари към двете врати. Вратарите Мартин Луков и Иван Караджов през по-голямата част нямаха никаква работа, а когато се налагаше, се намесваха без проблем. Най-чистото положение за гол беше в 66-ата минута, когато току-що появилият се в игра Спас Делев получи топката в наказателното поле и стреля в близкия ъгъл, но Луков успя да се хвърли и спаси.

В последната минута на добавеното време и двата тима пропиляха по една възможност за гол. ПървоКарагерен се озова на стрелкова позиция в наказателното поле на Арда, но се в решителния момент се спъна в топката. Последва контраатака на гостите, при която трима играчи на тима от Кърджали се озоваха срещу двама от „черно-белите“. Луков обаче излезе в краката на Мартинс и предотврати опасността пред вратата си.

Така Локомотив (Пловдив) събра актив от 37 точки и е на трето място, на две зад втория Левски. „Смърфовете“ остават един от двата отбора в първенството, заедно с Лудогорец, които нямат домакинска загуба от старта на сезона. Арда записа трети пореден мач без загуба и трета последователна среща без допуснат гол. Тимът от Кърджали събра актив от 26 точки дели шестото място със Славия.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) – АРДА 0:0

Най-интересното по минути:
1 - Начало на мача. Срещата започна с минута мълчание в чест на легендарния актьор Стефан Данаилов, който почина през седмицата
17 - Удар с глава на Стивън Езе след центриране отдясно, но Иван Караджов без проблем насочената право в него топка
18 -  Мартин Луков трудно изби удар с глава на Деян Лозев, но след това беше отсъдено нарушение срещу него на Радослав Василев
24 -  Жълт картон за Александър Георгиев от Арда
30 -  Втори жълт картон за гостите. Този път за Конър Рандал
45 - Край на първото полувреме.

------------------------------------------

46 - Начало на второто полувреме
48 - Удар на Карагерен от границата на наказателното поле минава над вратата на Караджов
60 -  Първа смяна в мача. Иван Коконов заменя Румян Ховсепян в състава на Арда
60 -  Жълт картон за Стивън Езе от Локомотив (Пловдив)
63 -  Диниш Алмейда стреля с глава след центриране от корнер, Караджов лови без проблем
65 -  Спас Делев се появява на мястото на Александър Георгиев
66 -  Първи точен удар за Арда. Спас Делев получи топката в наказателното поле, но ударът му беше спасен от Луков
71 -  Последна смяна за гостите. Лукас Мартинс ще играе вместо Конър Рандал
74 -  Втори жълт картон за Стивън Езе. Нигериецът извърши опасно нарушение срещу Радослав Василев
83 - Двойна смяна за Локомотив (Пловдив).  Един Бахтич на мястото на Георги Илиев.  Анте Аралица заменя Ален Ожболт
85 -  Жълт картон за Стамен Белчев заради бурно оспорване на съдийско решение
90 -  Последна смяна за домакините. Момчил Цветанов вместо Парвизджон Умарбаев
90+3 - В рамките на една минута двата отбора пропуснаха добри положения за гол. Първо Карагерен се спъна от топката точно когато трябваше да стреля към вратата на Арда. След това гостите организираха конраатака, но Луков се намеси добре и затвори ъгъла на Мартинс.
90+4 - Край на мача

PFC Lokomotiv PlovdivЛокомотив (Пловдив): 71.Мартин Луков, 61.Диниш Алмейда, 6.Стивън Езе , 20.Милош Петрович, 10.Парвизджон Умарбаев (90-7.Момчил Цветанов), 34.Петър Витанов, 50.Йосип Томашевич, 21.Георги Илиев (83-13.Един Бахтич), 9.Бирсент Карагарен, 14.Димитър Илиев, 12.Ален Ожболт (83-77.Анте Аралица)
Резерви: 1.Илко Пиргов, 25.Лукас Масоеро, 44.Николай Николаев, 13.Един Бахтич, 7.Момчил Цветанов, 77.Анте Аралица
Треньор: Бруно Акрапович

FK Arda 1924 KardzhaliАрда: 1.Иван Караджов, 5.Зоран Гаич, 6.Конър Рандал  ( 71-15.Лукас Мартинс), 22.Атанас Кръстев, 71.Пламен Крумов, 27.Емил Мартинов, 8.Румян Ховсепян (60-17.Иван Коконов), 33.Дарен Сидоел, 99.Радослав Василев, 11.Александър Георгиев  (65-7.Спас Делев), 20.Деян Лозев
Резерви: 91.Николай Банков, 15.Лукас Мартинс, 4.Милен Стоев, 10.Ахмед Осман, 17.Иван Коконов, 29.Петър Христов, 7.Спас Делев
Треньор: Стамен Белчев

Пловдив, „Локомотив“
Съдия: Стефан Апостолов

Легенда: гол , автогол , жълт картон  , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация

Следете с БЛИЦ: efbet Лига - сезон 2019/2020