ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Вижте как прогнозираха мача Карина Караньотова и Христина Христова в играта Ефбет Лига на Букмейкър БЛИЦ

Локомотив (Пловдив) победи Арда с 1:0 в среща от шестия кръг на efbet Лига и записа пети пореден успех в първенството.

Началото бе по-добро за домакините, но Джовани не успя да се възползва от добра възможност в десетата минута. След още толкова Преслав Боруков също пропиля ситуация за гол.

WINBET – най-голямото разнообразие от игри и джакпоти! (18+)

Минута преди края на редовното време на първата част Димитър Илиев пропусна да се разпише след удар с глава от около 11 метра.

Началото на втората част предложи игра в центъра на терена и куп жълти картони. Гол на "Лаута" падна в 70-ата минута, в която Джовани отне топката пред собственото си наказателно поле и изведе появилия се преди 5 минути в игра Петър Андреев. Той стреля покрай вратаря и го преодоля за 1:0.

Само две минути след това Станислав Иванов бе изведен срещу Динко Хоркаш, шутира в тялото му, след което направи добавка за 1:1. Попадението му обаче бе отменено няколко минути след това заради засада след преглед на ситуацията с ВАР.

До края имаше опасности и пред двете врати, но не се стигна до промяна на резултата.

Успехът изстреля Локо на върха в класирането преди домакинството на Черно море на Лудогорец в неделя. Арда е на осмо място със 7 точки.

ЛОКОМОТИВ (ПД) - АРДА 1:0
1:0 Петър Андреев (70')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата. Мач №350 за Димитър Илиев в родния елит.
10' Първа опасност в двубоя! Джовани стреля опасно, но над вратата. Имаше претенции за корнер, но те не бяха уважени.
19' Възможност за Арда! Абубакар Тунгара подаде към Преслав Боруков, той  стреля по диагонала, но топката излезе в аут.
44' Шанс за Локо! Димитър Илиев игра с глава около точката за изпълнение на дузпа, но стреля встрани.
45' Лъчезар Котев опита да стреля от движение, но ударът му бе блокиран.
45+3' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
70'  ГООООЛ за Локомотив! Джовани отне топката пред наказателното поле на пловдивчани, достигна до центъра, след което подаде към Петър Андреев, разписал се за 1:0 с удар покрай вратаря.
72'  ОТМЕНЕН ГОЛ на Арда! Станислав Иванов се разписа, след като се измъкна от защитник и остана сам срещу Динко Хоркаш. Попадението обаче бе отменено заради засада след преглед на ситуацията с ВАР.
90+6' Край на мача.

Локомотив ПловдивЛОКОМОТИВ: 23. Динко Хоркаш – 13. Матеус Силва, 91. Хорхе Сегура , 3. Калоян Костов, 44. Ангел Лясков – 6. Христо Иванов , 21. Евандро (90  16. Кристиян Пешов) , 10. Джовани (84  17. Алфа Конте) – 14. Димитър Илиев, 7. Бабакар Дион (65  11. Петър Андреев ), 9. Георги Минчев (84  33. Георги Каракашев)
Резерви: 81. Кристиан Томов, 12. Ефе Али, 15. Аксел Велев
Старши треньор: Александър Томаш

Арда АРДА: 1. Анатолий Господинов – 20. Деян Лозев, 6. Пламен Крачунов , 3. Умар Сако, 11. Мартин Стойчев (46  4. Милен Стоев)  – 80. Лъчезар Котев  (89 , 21. Радослав Цонев – 17. Иван Коконов (89 , 99. Станислав Иванов, 7. Абубакар Тунгара (80  33. Иван Тилев)  – 9. Преслав Боруков (70  19. Тонислав Йорданов)
Резерви: 23. Месут Юсуф, 8. Станинслав Дюлгеров, 18. Джелал Хюсеинов, 27. Керимджан Игнатов, 32. Христо Митев, 88. Илия Юруков
Старши треньор: Александър Тунчев

Съдия: Станимир Тренчев
Стадион: "Локомотив", Пловдив
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР