Българският национал Иван Стоянов и съотборниците му от Алания се класираха в плейофите на Лига Европа. Племенникът на Йордан Лечков изигра важна роля за драматичния успех с 5:3 след дузпи като гост на казахстанския Актобе.

В редовното време двата отбора си размениха по един гол, както беше и в първия мач в Русия преди седмица.

На реванша в Казахстан тази вечер Стоянов асистира на Марат Бикмаев и Алания поведе в 55-ата минута. В 75-ата обаче бившият нападател на Локомотив (София) Владимир Джилас изравни, а до края не падна ново попадение и последваха продължения.

В тях и двата отбора бяха предпазливи и изчакваха да се стигне до изпълнението на дузпи. Играчите на Алания реализираха и при четирите си изстреля от бялата точка, а Малик Мане и Джилас пропуснаха за Актобе. Стоянов не получи шанс да бие дузпа. Българинът игра през всичките 120 минути за Алания и беше сред най-добрите за тима, воден от Владимир Газаев.