Манчестър Юнайтед и Димитър Бербатов започнаха с  трудна победа защитата на титлата във Висшата лига. “Червените дяволи” спечелиха с 2:1 гостуването си на Уест Бромич.

Успехът на шампионите бе помрачен от контузиите на двамата централни защитници Неманя Видич и Рио Фърдинанд, които бяха заменени принудително през второто полувреме. Заедно с травмата на Рафаел да Силва тези травма създават сериозен проблем в отбраната на Юнайтед още в началото на сезона.

Българският нападател Димитър Бербатов започна като резерва, но в 65-ата минута се появи на терена на мястото на Дани Уелбек. В този момент резултатът бе 1:1.

Уейн Рууни откри резултата за гостите в 13-ата минута. Звездата на Манчестър Юнайтед получи топката в наказателното поле от Ашли Йънг, създаде си пространство за удар и стреля в долния ляв ъгъл на вратата на Бен Фостър.

Шейн Лонг изравни за домакините 8 минути преди почивката. Ирландският национал получи пас от Крис Брънт, влезе в наказателното поле и би под плонжа да Давид де Хеа. Испанецът отново изигра неубедителен мач между гредите на “червените дяволи”.

Девет минути преди края на мача Манчестър Юнайтед стигна до победата. Димитър Бербатов подаде на Ашли Йънг, който влезе в наказанелното поле отляво и центрира, топката обаче се удари в коляното на Стивън Рийд и влезе във вратата на “дроздовете”.

Това бе осма поредна победа на “червените дяволи” като гост на Уест Бромич. Успехът прати Манчестър Юнайтед на второто място с равни показатели с Уулвърхемптън. Болтън е лидер заради по-добра голова разлика./БЛИЦ

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 1 КРЪГ
13.08.11
17:00 часа
Блекбърн – Уулвърхемптън 1:2
1:0 Мауро Формика (20), 1:1 Стивън Флетчър (22), 1:2 Стивън Уорд (47)
13.08.11
17:00 часа
Фулъм – Астън Вила 0:0
13.08.11
17:00 часа
Ливърпул – Съндърланд 1:1
1:0 Луис Суарес (12), 1:1 Себастиан Ларсон (57)
13.08.11
17:00 часа
КПР – Болтън 0:4
0:1 Гари Кейхил (45+2), 0:2 Дани Габидон (66-автогол), 0:3 Иван Класнич (69), 0:4 Патрис Муамба (79)