Манчестър Юнайтед разгроми Болтън с 5:0 в мач от 4-ия кръг на английската Висша лига. Голмайсторът на “червените дяволи” от миналия сезон Димитър Бербатов остана резерва и Сър Алекс не го пусна в игра до края на двубоя. Титуляр за домакините от Болтън беше Мартин Петров, който записа 90 минути. Хеттрик за Юнайтед заби Уейн Рууни, а другите два гола бяха дело на партньора му в атака Хавиер Ернандес. След успеха “червените дяволи” отново се върнаха на върха с пълен актив от 12 точки от 4 победи и голова разлика 18:3. Също с 12 точки е и Манчестър Сити, който е с голова разлика 15:3, трети с 10 точки е Челси.

В 5-ата минута Хавиер Ернандес откри за гостите, след като засече отблизо остро центриране на Луиш Нани отдясно. В 20-ата минута Рууни удвои с удар от границата на малкото наказателно поле. Английският национал се възползва от центриране на Фил Джоунс. Пет минути след това отново младият бранител на Юнайтед Джоунс направи страхотен пробив по дясното крило, опита удар, който бе спасен, след което рикоширалата топката се озова в Рууни, който я прати във вратата на Яскелайнен. Веднага след това ново попадение на Чичарито бе отменено правилно заради засада. Още в първите минути халфът на “червените дяволи” Том Клевърли получи контузия и беше заменен от Майкъл Карик.

Болтън също имаше своите възможности през първото полувреме, но Рууни изчисти от голлинията удар на Кевин Дейвис, а Давид де Хеа спаси силен изстрел на Иван Класнич. Мартин Петров също стреля опасно на два пъти към вратата на Де Хеа.

В 58-ата минута Хавиер Ернандес се разписа за 4:0 след грешка на вратаря на Болтън Яскелайнен. В следващата атака Рио-Кокър пропусна да намали резултата, след като негов изстрел срещна гредата. В 68-ата минута Уейн Рууни оформи своя хеттрик с удар извън наказателното поле. За нападателя това беше втори пореден двубой във Висшата лига, в който вкарва три гола. В миналия кръг Рууни наниза три попадения при победата над Арсенал с 8:2./БЛИЦ

БОЛТЪН – МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 0:5
0:1 Хавиер Ернандес (5), 0:2 Уейн Рууни (20), 0:3 Уейн Рууни (25), 0:4 Хавиер Ернандес (58), 0:5 Уейн Рууни (68)

Болтън:
Юси Яскелайнен, Пол Робинсън, Гари Кейхил, Зат Найт, Дедрик Боята, Крис Ийгълс (61 – Дарън Пратли), Мартин Петров, Марк Дейвис, Найджъл Рио-Кокър, Кевин Дейвис (65 – Давид Н`гог), Иван Класнич (75 – Тунджай Шанлъ)

Манчестър Юнайтед: Давид де Хеа, Патрис Евра, Фил Джоунс, Рио Фърдинанд, Джони Еванс (62 – Крис Смолинг), Андерсон, Луиш Нани, Ашли Йънг (61 – Райън Гигс), Том Клевърли (8 – Майкъл Карик), Уейн Рууни, Хавиер Ернандес

“Рийбок Стейдиъм”
Съдия:
Андре Маринър
Жълти картони: Марк Дейвис, Кевин Дейвис (Болтън)

Евертън – Астън Вила 2:2
1:0 Леън Осман (19), 1:1 Стилиян Петров (63), 2:1 Лейтън Бейнс (69-д), 2:2 Габриел Агбонлахор (84)