Новакът Новара победи вицешампиона Интер с 3:1 в среща от третия кръг на италианската Серия „А”. Така бе задълбочена кризата при „нерадзурите”, които имат само една спечелена точка от началото на сезона и по всяка вероятност ще останат без наставник до края на седмицата. Според медиите в Италия Джампиеро е получил ултиматум преди гостуването на Новара да спечели следващите си три мача с „нерадзурите”, което означава, че настоящата загуба би трябвало вече да му е гарантирала уволнението.

Успехът пък бе първи за Новара в елита, а за него с основна заслуга бяха голмайсторите Рикардо Меджорини в 38-ата минута и Ригони в 85-ата от дузпа и 91-ата минута. Почетният гол за Интер вкара Естебан Камбиасо в 88-ата минута.

Първото полувреме бе доста равностойно, като дори играчите на Новара на моменти имаха игрово предимство. При първата атака на Новара Рикардо Междорини излезе очи в очи с Жулио Сезар, но стреля право в него, а при последвалия корнер играч на Интер трябваше да чисти топката от голлинията. Постепенно Интер изнесе играта в по-предни позиции, но трудно стигаше до чисти голови положения. В 38-ата минута след бърза контра Мацарани напредна от ляво и върна към нахлуващия на скорост Меджорини, който вкара за 1:0.

След почивката в 52-ата минута Мацарани се отскубна сам срещу Сезар, но стреля право в него. Интер опита всичко по силите си да се върне в мача, но така и не успя да стигне до изравнително попадение. В 85-ата минута домакините получиха дузпа в своя полза и Ригони бе точен от бялата точка за 2:0, като Андреа Ранокия бе изгонен от игра за нарушението срещу Моримото. Три минути по-късно гостите все пак намалиха резултата с точен удар на Камбиасо – 2:1. В 91-ата минута отново Ригони оформи крайното 3:1, довкарвайки от близо след като Сезар изби силен удар по посока на своята врата.

След тази победа Новара излезе на 5-ата позиция в класирането с актив от 4 точки, докато Интер се намира на незавидното 17-о място с едва една точка.

ИТАЛИЯ
СЕРИ Я "А", 4 КРЪГ
20.09.11
21:45 ч.
Новара - Интер 3:1
1:0 Рикардо Меджорини (38), 2:0 Ригони (85-дузпа), 2:1 Естебан Камбиасо (88), 3:1 Рикардо Меджорини (90+1)