Вратарят на националния отбор на България Николай Михайлов и Твенте измъкнаха точка при гостуването си на Аякс. Двата тима направиха 1:1 на “Амстердам Арена” в мач от 7 кръг на холандската Ередивизи.

Миралем Сюлеймани даде аванс на домакините в 10-ата минута, когато оползотвори пас на Дерк Бьоригтер. Луук де Йонг изравни с глава три минути преди края.

Твенте е лидер в класирането с 16 точки, една повече от АЗ Алкмаар и Аякс. Фейенорд е с 14. АЗ Алкмаар или Фейенорд ще оглави класирането, ако в неделя спечели двубоя между двата тима./БЛИЦ

ХОЛАНДИЯ, ЕРЕДИВИЗИ, 7 КРЪГ
От 24 септември (събота)
АДО Ден Хааг – ВВВ Венло 2:0
Хееренвеен – Хераклес 1:1
НАК Бреда – Утрехт 1:0

ПРЕДСТОЯЩИ
На 25 септември (неделя): АЗ Алкмаар – Фейенорд, Валвайк – НЕК Наймеген, Де Граафшап – Грьонинген, Екселсиор – Витес

КЛАСИРАНЕ: 1.ТВЕНТЕ 16, 2.АЗ Алкмаар 15, 3.Аякс 15, 4.ПСВ Айндховен 14, 5.Фейенорд 14 и др.