Валенсия завърши 1:1 у дома с английския гранд Челси в дербито от Група “E” на Шампионската лига. Франк Лампард (56) изведе ”сините” от Лондон напред в резултата, но Роберто Солдадо (87-дузпа) възстанови равенството и се стигна до подялбата на точките.

Двубоят на „Местая” бе изключително оспорван и зрелищен с много положения за гол и пред двете врати. Още в 3-ата минута Фернандо Торес пропусна от изгодна позиция да открие в полза на гостите. Франк Лампард бе много близо до гола в 14-ата минута след чудесно изпълнение на фаул, но вратарят на домакините Диего Алвес отрази с вещина. В 25-ата минута и „прилепите” можеха да вкарат, но удар на Пабло Ернандес профуча на сантиметри покрай вратата на Чех. Последваха равностойни минути, а в края на първата част Чех отрази нов опасен удар на Пабло Ернандес.

След почивката в 51-ата минута Босингва центрира отлично в наказателното поле на домакините, а там Торес стреля с глава, но ударът му бе спасен от Диего Алвес. В ответната атака на "прилепите" Джон Тери се намеси решително и предотврати чудесен пас към непокрития Роберто Солдадо. В 53-та минута пък Рамирес се озова сам срещу Диего Алвеш и не успя да го преодолее, а минута по-късно и Фернандо Торес от близко разстояние не успя да се справи с вратаря на Валенсия. Натискът на Челси даде резултат в 57-та минута на мача, когато Флоран Малуда намери непокрития Франк Лампард, който с прецизен удар даде аванс на лондончани – 0:1. Последва натиск на домакините, а Чех отрази няколко опасни удара. В 87-та минута пък влезлият като резерва на мястото на Лампард Саломон Калу игра с ръка в собственото си наказателно поле, а Роберто Солдадо реализира хладнокръвно дузпата и оформи крайното 1:1.

Така след подялбата на точките Челси оглави групата с актив от 4 точки, а Валенсия остана на трета позиция с 2 пункта.

челси_1.jpgВаленсия - Челси 1:1
 0:1 Франк Лампард (56), 1:1 Роберто Солдадо (87-дузпа)