Шампионът Манчестър Юнайтед победи Норич с 2:0 на “Олд Трафорд” в мач от 7-ия кръг на Висшата лига. След успеха “червените дяволи” запазиха лидерската си позиция с 19 точки, колкото има и Манчестър Сити, победил с 4:0 като гост Блекбърн. Успехът на Юнайтед днес беше исторически, тъй като това е мач №25 за тима у дома, в който не познава вкуса на загубата. Головете за победата реализираха Андерсон в 68-ата минута и влезлият като резерва Дани Уелбек три минути преди края на двубоя.

Димитър Бербатов остана резерва и не се появи по време на игра. Сър Алекс започна с Рууни и Хавиер Ернандес в атака, а след това пусна Уелбек, Райън Гигс и накрая Рио Фърдинанд.

През първото полувреме домакините изпитваха сериозни трудности и не стигнаха до кой знае какви чисти голови положения. Рууни беше активен, но не получи подкрепа от полузащитниците и логично “червените дяволи” не успяха да открият резултата. Въпреки първоначалните очаквания, че Юнайтед ще спечели лесно, гостите от Норич играха добре и няколко пъти застрашиха вратата пазена от Линдегаард.

Шампионите откриха резултата в 68-ата минута. След изпълнение на корнер Рууни отклони с глава и Андерсон също с глава прати топката в мрежата, след като беше изпуснат от Антъни Пилкингтън. Минута преди попадението гостите имаха страхотен шанс да открият първи резултата. Пилкингтън остана сам срещу вратаря Линдегаард, но би покрай гредата. Гостите имаха още едно положение, но след рикошет в гърба на Андерсон топката срещна гредата за щастие на вратаря на Юнайтед, който изгледа топката и въобще не помръдна от мястото си.

В 87-ата минута влезлият като резерва Дани Уелбек оформи крайното 2:0 останал сам на празна врата след отлична комбинация и подаване на Парк Джи-Сун./БЛИЦ

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - НОРИЧ 2:0
1:0 Андерсон (68), 2:0 Дани Уелбек (87)

Манчестър Юнайтед: 34.Андерс Линдегаард, 25.Антонио Валенсия, 4.Фил Джоунс, 6.Джонатан Еванс, 3.Патрис евра, 13.Парк Джи Сунг, 24.Дарън Флетчър, 8.Андерсон, 17.Луиш Нани, 10.Уейн Рууни, 14.Хавиер Ернандес
Резерви: 1.Давид де Хеа, 5.Рио Фърдинанд, 7.Майкъл Оуен, 9.Димитър Бербатов, 11.Райън Гигс, 16.Майкъл Карик, 19.Дани Уелбек

Норич: 1.Джон Руди, 25.Кайл Нътън, 2.Ръсел Мартин, 20.Леон Барнет, 23.Марк Тирни, 17.Елиът Бенет, 14.Уесли Хуулахан, 15.Дейвид Фокс, 12.Антъни Пилкингтън, 5.Стив Морисън, 4.Брадли Джонсън
Резерви: 13.Деклан Руд, 3.Адам Дръри, 7.Андрю Крофтс, 9.Грант Холт, 10.Саймън Джаксън, 11.Андрю Сърман, 16.Крис Мартин

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 6 КРЪГ
01.10.11
14:45 ч.
Евертън - Ливърпул 0:2
0:1 Анди Керъл (70), 0:2 Луис Суарес (82)
01.10.11
17:00 ч.
Астън Вила - Уигън 2:0
1:0 Агбонлахор (36), 2:0 Дарън Бент (62)
01.10.11
17:00 ч.
Блекбърн - Манчестър Сити 0:4
0:1 Адам Джонсън (56), 0:2 Марио Балотели (59), 0:3 Самир Насри (73), 0:4 Стефан Савич (87)