Ювентус победи Милан с 2:0 в дербито от шестия кръг на италианската Серия „А”. Головете за успеха на „Старата госпожа” паднаха в самия край и бяха дело на Клаудио Маркизио в 87-ата и 90-ата минути.

„Бианконерите” взеха инициативата още през първата част и не позволяваха на гостите да изнасят топката в предни позиции. Играчите на Антонио Конте можеха да поведат в резултата в 35-ата минута, когато след страхотен удар на Мирко Вучинич топката срещна напречната греда зад Абиати и тупна пред голлинията. Вратарят на „росонерите” се намеси решително още и при удари на Андреа Пирло на два пъти и Клаудио Маркизио. Златан Ибрахимович и компания от своя страна не създадоха нито едно голово положение пред вратата на Джанлуиджи Буфон.

След почивката картината на терена не се промени особено, но Юве успя да материализира превъзходството си едва в 87-ата минута, когато Даниеле Бонера се опита да изчисти топката със шпагат пред голлинията, но тя се отби в крака на Клаудио Маркизио и влезе във вратата на Абиати. Две минути по-късно Милан остана с човек по-малко на терена, след като Боатенг си изкара втори жълт и червен картон, В добавеното време на мача пък Маркизио стреля от около 30 метра право в Абиати, но той я изпусна между краката си и получи втори гол за крайното 2:0.

След победата Ювентус отново е на върха в Серия „А” с актив от 11 точки, докато Милан остана на 15-о място с 5 пункта.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ "А", 6 КРЪГ
01.10.11
19:00 ч.
Рома - Аталанта 3:1
1:0 Боян Къркич (20), 2:0 Пабло Освалдо (21), 2:1 Херман Густаво Денис (48), 3:1 Фабио Симплисио (81)
01.10.11
21:45 ч.
Интер - Наполи 0:3
0:1 Уго Кампаняро (41), 0:2 Кристиан Маджио (56), 0:3 Марек Хамшик (75)
02.10.11
13:30 ч.
Новара - Катания 3:3
0:1 Никола Легроталие (14), 1:1 Марко Риджони (49-дузпа), 1:2 Франческо Лоди (56), 2:2 Такаюки Моримото (65), 3:2 Жеда (85), 3:3 Алехандро Гомес (90+2)
02.10.11
13:30 ч.
Чезена - Киево 0:0
02.10.11
16:00 ч.
Фиорентина - Лацио 1:2
1:0 Алесио Черчи (7), 1:1 Андерсон Ернанеш (27), 1:2 Мирослав Клозе (83)
02.10.11
16:00 ч.
Лече - Каляри 0:2
0:1 Тиаго Рибейро (10), 0:2 Давиде Биондини (40)
02.10.11
16:00 ч.
Палермо - Сиена 2:0
1:0 Джилио Милиачо (19), 2:0 Абел Ернандес (90-дузпа)
02.10.11
16:00 ч.
Парма - Дженоа 3:1
1:0 Себастиан Джовинко (29), 2:0 Себастиан Джовинко (42-дузпа), 3:0 Стефано Мороне (50), 3:1 Родриго Паласио (90+2-дузпа)