ЦСКА (Москва) записа първа за сезона победа в Шампионската лига, след като срази у дома турския представител Трабзонспор с 3:0 в мач от третия кръг на Група “B”.

Още с първия съдийски сигнал домакините взеха инициативата и окупираха наказателното поле на противника. Възпитаниците на Леонид Слуцкий обаче пробиха сгъстената отбрана на гостите едва в 29-ата минута, когато бразилският нападател Вагнер Лав асистира на сенегалския си колега в атаката Сейду Думбиа, който не сгреши и вкара за 1:0. До края на полувремето не се стигна до промяна на резултата.

След почивката картината на терена не се промени особено, а московските „армейци” сложиха точка на спора в 76-ата минута, когато резервата Александърс Цауня се възползва от ново извеждащо подаване на Вагнер Лав и покачи на 2:0. Латвиецът се появи в игра в 62-ата минута на мястото на неубедителния в този мач Зоран Тошич. Попадението уби тотално интригата, но все пак имаше време и Сейду Думбиа да вкара втория си гол в мача, разписвайки се в 86-ата минута за крайното 3:0. Асистенцията за този гол бе дело на Алан Дзагоев. Малко след четвъртото си попадение в Шампионската лига Думбиа бе заменен от Рахимич, за да обере овациите.

След успеха си ЦСКА временно оглави класирането в Група “B” с актив от 4 точки, докато Трабзонспор отстъпи на второ място също с 4 пункта.