Реал (Мадрид) разби Лион с 4:0 в юбилейния мач номер 100 за Жозе Моуриньо като треньор в евротурнирите. Успехът е трети в Група “D” за „белият балет”, който на практика си осигури участие в осминафиналите на Шампионската лига.

С първия съдийски сигнал на „Сантяго Бернабеу” играчите на Жозе Моуриньо, който записа като треньор мач номер 100 в евротурнирите, очаквано установиха натиск и търсеха бърз гол. Той обаче падна едва в 19-ата минута, когато Кристиано Роналдо подаде към Карим Бензема, който на празна врата само чукна топката за 0:1. И след попадението „кралският клуб” продължи да е по-настойчив на терена, но трудно преодоляваше сгъстената отбрана на Лион.

След почивката в 47-ата минута Карим Бензема изведе германският национал Сами Кедира, който покачи на 2:0. Малко след това и Кристиано Роналдо вкара попадение, но то не бе зачетено заради пасивна засада. Все пак резултатът стана класически в 55-ата минута, когато другият немски национал в редиците на домакините Месут Йозил стреля, а топката рикошира в тялото на вратаря Уго Лорис и влезе в мрежата за 3:0. „Белият балет” продължи да се забавлява на терена и до края на мача стигна до още едно попадение. В 82-ата минута Кака центрира от корнер, а Серхио Рамос се пребори във въздушен двубой за топката, овладя я и с крак разстреля Уго Лорис за крайното 4:0.

С този разгром Реал (Мадрид) остана едноличен лидер в групата с пълен актив от 9 точки голова разлика 8:0, докато Лион отстъпи на трета позиция със своите 4 точки.

реал_1.jpgРеал (Мадрид) – Олимпик (Лион) 4:0
1:0 Карим Бензема (19), 2:0 Сами Кедира (48), 3:0 Уго Лорис (55-авт), 4:0 Серхио Рамос (81)

Реал Мадрид: Касияс, Серхио Рамос, Пепе, Арбелоа, Марсело, Шаби Алонсо, Месут Йозил (66-Кака), Кедира (61-Коентрао), Ди Мариа, Кристиано Роналдо , Бензема (72-Игуаин)

Лион: Лорис, Ревейер, Али Сисоко, Бакари Коне , Ловрен, Калстрьом, Бастос, Гуркюф (66-Едерсон), Фофана, Гомис (80-Дабо), Бриан

Съдия: Джюнейт Чакър (Турция)