Румънският шампион Оцелул (Галац) очаквано загуби от английския първенец Манчестър Юнайтед с 0:2 в среща от третия кръг на Група „C” в Шампионската лига. На резервната скамейка на гостите остана българският нападател Димитър Бербатов. Уейн Рууни пък реализира и двете дузпи за първия успех на „червените дяволи” този сезон в най-престижния европейски клубен турнир.

През първото полувреме домакините от Оцелул се държаха изключително равностойно срещу именития си съперник на терена на „Национал Арена” в Букурещ. На моменти дори възпитаниците на Дориел Мунтяну имаха превес, но не успяха да преодолеят вратаря на „червените дяволи” Андерс Линдгарт. В самия край на първата част Уейн Рууни имаше възможност да открие резултата в полза на Юнайтед, но ударът му от пряк свободен удар не затрудни стража на домакините Бранко Граховац.

След почивката Юнайтед натисна съперника в собствената му половина и това даде резултат в 64-ата минута, когато бранителят на Оцелул Костин игра с ръка в собственото си наказателно поле и германският съдия Феликс Брих моментално посочи бялата точка, а Уейн Рууни реализира хладнокръвно дузпата за 0:1. Само две минути по-късно обаче Неманя Видич извърши грубо нарушение срещу Гиургиу и получи директен червен картон. Останали в числен превес на терена домакините опитаха всичко по силите си, за да стигнат до изравнителен гол. Още в 69-ата минута тази възможност имаше Антал, но ударът му от непосредствена близост бе неточен и излезе в аут.

До края на мача домакините владееха повече топката, но така и не успяха да стигнат до голово положение. В 88-ата минута Перендия от Оцелул получи втори жълт картон и съответно червен, за да завършат двата тима мача с по 10 души. Малко след това Нани удари страничната греда. В добавеното време пък Антал фаулира в собственото си наказателно поле Уейн Рууни и потърпевшият за втори път бе точен от дузпа – 0:2. Така нападателят на Юнайтед стана най-резултатният англичанин в историята на Шампионската лига.

С победата си Манчестър Юнайтед е на второ място с 5 точки, докато Оцелул остана последен в групата без спечелен актив.

0:1 Уейн Рууни (64-дузпа), 0:2 Уейн Рууни (90+2)

Оцелул: Граховац, Костин , Салагеану, Рапа , Перендия  , Гиургиу , Фрунза (83-Илие), Антал, Неагу  (72-Пена), Филип, Пунушевац (87-Вилиати)

Манчестър Юнайтед: Линдегаард, Видич , Евра, Фабио (76-Фил Джоунс), Смолинг, Карик , Валенсия (71-Еванс), Нани, Андерсон, Рууни, Хавиер Ернандес

Съдия: Феликс Брих (Германия)