Наполи и Байерн завършиха 1:1 в среща от третия кръг на Група „А” в Шампионската лига. Вратарят на баварците Мануел Нойер допусна първи гол след 1147 минути, а Марио Гомес изпусна дузпа и не успя да донесе трите точки на гранда от Мюнхен.

Двубоят започна с натиск на гостите от Мюнхен и още във 2-ата минута Жером Боатенг намери непокрит на границата на наказателното поле Тони Кроос, който напредна и с техничен удар бе точен за 0:1. И след гола баварците продължиха да са по-активни. Все пак към края на полувремето домакините поизравниха играта и на свой ред натиснаха. Това даде резултат в 39-ата минута, когато Маджо нахлу отдясно и центрира по земя, а Холгер Бадщубер я засече в собствената си врата. Така след 1147 минути и 12 мача вратарят на Байерн Мануел Нойер отново допусна попадение.

След почивката в 50-ата минута баварците получиха право да изпълнят дузпа, но тя бе пропиляна от Марио Гомес, чийто слаб удар бе отразен от вратаря на домакините Морган Де Санктис. Постепенно Байерн отстъпи инициативата и картината от първото полувреме се повтори. Домакините на свой ред натиснаха и създадоха няколко интересни ситуации пред вратата на Нойер, който така и не позволи топката да навести вратата му за втори път. В крайна сметка до промяна на резултата не се стигна и двата тима прибавиха по още една точка в актива си.

След това равенство Байерн остана първи в групата със 7 точки, а Наполи е на втора позиция с 5 пункта.

байерн_1.jpgnapoli.jpgНаполи – Байерн 1:1
0:1 Тони Кроос (2), 1:1 Холгер Бадщубер (39-авт.)

Наполи: Де Санктис, Ароника, Зунига , П.Канаваро , Кампаняро, Маджо , Гаргано, Инлер (90-Сантана), Хамшик (90+2 – Маскара), Кавани (81-Джемайли), Лавеци

Байерн: Нойер, Лам, Ван Буйтен, Жером Боатенг, Бадщубер , Швайнщайгер , Рибери  (90-Алаба), Тимошчук, Кроос , Гомес (90+4 – Луис Густаво), Мюлер

Съдия: Олегарио Бенкуеренса (Португалия)