Лил падна на свой терен от Интер с 0:1 в среща от третия кръг на Група „B” в Шампионската лига. Единственото и победно попадение за водения от Клаудио Раниери тим отбеляза Джампаоло Пацини още в 21-ата минута.

Домакините започнаха по-активно срещата, но не успяха да създадат сериозно голови положения пред вратата на Жулио Сезар. Постепенно „нерадзурите” изравниха играта и на свой ред първи стигнаха до гола в тази среща, след като в 21-ата минута Мауро Сарате даде чудесно извеждащо подаване към Джампаоло Пацини, който вкара за 0:1. До края на полувремето „кучетата” се опитаха да върнат гола пасив, но така и не успяха да преодолеят Жулио Сезар.

След почивката домакините опитаха всичко по силите си да стигнат до изравняване. Удари на Джо Клул и Муса Соу бяха или отразени от Жулио Сезар или излизаха в аут. В крайна сметка бранителите на Интер обаче успяха да устискат крехката преднина и така „нерадзурите” си тръгнаха с трите точки.

С победата Интер се изкачи на първото място в групата с актив от 6 точки, докато Лил остана последен само с 2 пункта.

lille.jpgЛил – Интер 0:1
0:1 Джампаоло Пацини (21)

Лил: Енеяма, Баша, Дебюши, Бериа, Шеджу , Джо Коул (74-Обраниак), Балмон (80-Гайе), Рио Мавуба, Педрети  (63-Пайе), Еден Азар, Муса Соу

Интер: Жулио Сезар, Лусио, Санети, Майкон, Киву , Нагамото, Снайдер (67-Станкович), Камбиасо, Тиаго Мота , Пацини (81-Милито), Сарате (63-Джон Оби)

Съдия: Хауърд Уеб (Англия)