Базел загуби на своя „Санкт Якоб Парк” от Бенфика с 0:2 в среща от третия кръг на Група “C” в Шампионската лига. Головете за успеха на „лисабонските лъвове” вкараха Бруно Сезар (20) и Оскар Кардосо (75).

В дебютния мач на новия наставник Хайко Фогел играчите на Базел опитаха натиск в началните минути, но постепенно отстъпиха инициативата на „лисабонските лъвове”. Така се стигна до 20-ата минута, в която Родриго даде извеждащ пас към Бруно Сезар, който бе точен за 0:1. До края на полувремето швейцарският шампион се опита да върне гола, но Александър Фрай и компания не успяха да преодолеят стража на Бенфика Артур Мораес.

След почивката домакините опитаха всичко по силите си да изравнят, но вместо това получиха ново попадение. В 75-ата минута точка на спора сложи Оскар Кардосо, който бе точен от пряк свободен удар за 0:2. От тук до края мачът просто се доиграваше и гостите от Лисабон напълно заслужено си тръгнаха с трите точки.

Успехът изведе Бенфика на първото място в групата със 7 точки, докато Базел се смъкна на трета позиция с 4 пункта.

basel.jpgБазел – Бенфика 0:2
0:1 Бруно Сезар (20), 0:2 Оскар Кардосо (75)

Базел: Зомер, Щайнхьофер, Абраам, Джо-Хо Парк, Драгович, Хугел  (85-Чипърфийлд), Ф.Фрай (66-Зуа), Шакири , Шака (85-Кабрал), А.Фрай , Щрелер

Бенфика: Артур Мораес , Лизао, Гарай, Емерсон  , М.Перейра (78-Мигел Витор), Аймар (67-Нолито), Хави Гарсия, Витсел, Гайтан, Бруно Сезар, Родриго (70-Оскар Кардосо)

Съдия: Виктор Касай (Унгария)