Манчестър Сити записа историческа първа победа в Шампионската лига, след като надви трудно у дома Виляреал с 2:1 в среща от третия кръг на Група “A”. Гостите поведоха с гол на Кани (4), но Марчена (43) си вкара автогол за 1:1, а влезлият като резерва Серхио Агуеро (90+2) направи пълния обрат.

Двубоят започна кошмарно за домакините, които още в 4-ата минута изоставаха в резултата, след като Кани бе точен за Виляреал – 0:1. Джузепе Роси отправи силен удар, стражът на "гражданите" Джо Харт успя да отрази шута на италианския нападател, но отклони топката към притичващия Кани, който отблизо я довкара във вратата. Възпитаниците на Роберто Манчини опитаха бързо да върнат гола, но това така и не им се удаваше. Все пак натискът на „гражданите” даде резултат в края на полувремето, след като в 43-ата минута Карлос Марчена си вкара автогол за 1:1 при центриране на Коларов.

След почивката Сити продължи да търси пълния обрат. Един Джеко изпусна невероятно положение, след като бе оставен в наказателното поле пред Диего Лопес, но стреля слабо. Малко след това босненският национал успя да прати топката в мрежата, но голът му бе отменен заради засада. Домакините продължиха да натискат и късметът им се усмихна в самия край на срещата. Във втората минута на добавеното време центриране на Пабло Сабалета бе отклонено в наказателното поле от Давид Силва, а Серхио Агуеро се освободи от опеката на защитниците на Виляреал и вкара за 2:1, като по този начин донесе първата победа на Сити в историята на Шампионската лига.

Въпреки победата си Сити остана на трето място в групата с 4 точки, докато Виляреал е на последната позиция без актив.

0:1 Кани (4), 1:1 Карлос Марчена (43-авт.), 2:1 Серхио Агуеро (90+2)

Манчестър Сити: Джо Харт, Компани, Лескът, Сабалета, Коларов, Насри (80-Милнър), Де Йонг (62-Агуеро), Джонсън (40-Бари), Давид Силва, Яя Туре, Джеко

Виляреал: Диего Лопес , Марчена, Родригес, Сапата, Катала , Де Гузман (88-Гулон), Кани (82-Марио), Борха Валеро, Сориано, Ернан Перес (80-Мубарак), Джузепе Роси

Съдия: Павел Краловец (Чехия)