Челси и Байер (Леверкузен) запазиха съответно първото и второто място в Група “E”, след като спечелиха домакинствата си от третия кръг. Лондонският тим тотално развинти РК Генк с 5:0, докато „аспирините” обърнаха в изключително оспорван сблъсък Валенсия с 2:1.

Челси си реши мача още през първата част, вкарвайки четири безответни гола във вратата на гостите от Генк. Още в 8-ата минута Ашли Коул подаде към Раул Мейрелеш, който откри резултата за 1:0, Сами три минути по-късно рекордната покупна на „сините” от миналата зима Фернандо Торес покачи на 2:0 след асистенция на Франк Лампард. В 27-ата минута отново Торес бе точен за 3:0, но този път след подаване на Раул Мейрелеш. Три минути преди края на първото полувреме Флоран Малуда асистира за попадението на Бранислав Иванович, вкарал за 4:0. След почивката домакините намалиха оборотите, но все пак Саломон Калу заби последния пирон в ковчега на Генк, вкарвайки за крайното 5:0 в 72-ата минута след асистенция на Фернандо Торес. С този резултат Челси продължава да крачи сигурно към осминафиналите и отборът вече има 7 точки от три мача. Генк остава на дъното в групата с една точка в актива си.

1:0 Раул Мейрелеш (8), 2:0 Фернандо Торес (11), 3:0 Фернандо Торес (27), 4:0 Бранислав Иванович (42), 5:0 Саламон Калу (72)

Лондон, “Стамфорд Бридж”
Съдия: Алексей Николаев (Русия)

Челси: Чех, Ашли Коул (46-Пауло Ферейра), Босингва (78-Алекс), Иванович, Давид Луис , Лампард (68-Калу), Малуда, Раул Мейрелеш, Ориол Ромеу, Фернандо Торес, Анелка

Генк: Кьотелеш, Ванден Боре, Масуеро (46-Камус), Нгонка, Тьошер, Пудил , Хиланд , Де Бруйне, Буфел, Фосен (81-Нваганга), Барда (71-Барда)

Мачът в Леверкузен започна по-добре за гостите, които поведоха в резултата след гол на Жонас и асистенция на Роберто Солдадо в 24-ата минута – 0:1. И след попадението „прилепите” продължиха да са по-активни, но не успяха да увеличат аванса си. След почивката ролите се размениха и домакините установиха натиск, който даде резултат още в 52-ата минута, когато Михал Кадлец подаде към Андре Шюрле с мощен изстрел изравни. Малко след това в 56-ата минута Михаел Балак даде чудесно извеждащо подаване към Сидни Сам, който с прехвърлящ удар от границата на наказателното поле вкара за 2:1. След успеха Леверкузен остана втори в групата с 6 точки, докато Валенсия още няма победа и е на трета позиция с 2 пункта.

0:1 Жонас (24), 1:1 Андре Шюрле (52), 2:1 Сидни Сам (56)