Двубоят на „Стад Велодром” бе изключително оспорван. През първата част по-активни бяха гостите от Арсенал, но и домакините от Марсилия имаха своите шансове. В 14-ата минута Карл Дженкинсън с ръка в наказателното поле на Арсенал, но главният съдия Дамир Скомина прецени, че ситуацията не за дузпа и не я отсъди. Лоик Реми бе близо до откриване на резултата в 31-та минута, когато получи възможност да стреля по диагонала, но Дженкинсън изби в корнер. В крайна сметка нито един от двата тима не успя да вкара гол и да вземе преднина. След почивката картината на терена не се промени. Тио Уолкът пропусна най-чистото положение за гол в 64-ата минута, когато грешка в отбраната на домакините го стави сам срещу Манданда, но англичанинът не успя да го преодолее. Все пак „артилеристите” стигнаха до успеха във втората минута на добавеното време, след като уелският национал Аарън Рамзи вкара победния гол за 0:1. Така Арсенал излезе начело във временното класиране в групата с актив от 7 точки. Олмипик пък вече е втори с 6 точки.

0:1 Аарън Рамзи (90+2)

Марсилия, “Велодром”
Съдия: Дамир Скомина (Словения)

Марсилия: Манданда, Морел, Диавара , Аспиликуета, Нкулу, Гонзалес (73-Амалфитано), Диара, Шейру (87-Каборе), Валбуена, Реми (69-Жиняк ), Аею

Арсенал: Шчесни, Мертезакер, Адндре Сантош , Косчелни, Дженкинсън (62-Джуру ), Росицки, Микел Артета, Сонг , Аршавин (78-Рамзи), Ван Перси, Уолкът (67-Жервиньо)

----------------------------------------------------------------------------------------------------

В Атина домакините започнаха изключително настървено срещата и щурмът им даде резултат в 8-ата минута, когато Маркано подаде към Хосе Холебас, който се разписа за 1:0. Отговорът на германския шампион дойде в 26-ата минута, когато Марио Гьотце даде чудесен пас към голмайстора Роберт Левандовски, който не сгреши и изравни за 1:1. Пет минути преди края на първата част Олимпиакос отново излезе с едни гърди напред, след като Рафик Джебур вкара за 2:1, а подаването в този случай бе на Миралас. След почивката вестфалци опитаха всичко по силите си, за да стигнат до изравнително попадение, но вместо това, получиха ново такова във вратата си. В 78-ата минута Ибагаса изведе Модесто, който не сгреши и реши всичко в мача, оформяйки крайното 3:1. Това са първи точки за Олимпиакос в групата. Дортмундци остават само с една точка.

1:0 Хосе Холебас (8), 1:1 Роберт Левандовски (26), 2:1 Рафик Джебур (40), 3:1 Франсоа Модесто (78)