АПОЕЛ (Никозия) сътвори поредната малка сензация в Група “G” на Шампиоснката лига, след като открадна точка при гостуването си на Порто след 1:1 и остана на върха в класирането. Другите два тима в групата Шахтьор и Зенит пък сътвориха голов спектакъл в Донецк и също поделиха точките след 2:2, за да се запази интригата в групата.

На своя „Ещадио До Драгао” Порто взе инициативата в началото и още в 13-ата минута поведе с 1:0 след гол на Хълк. В този момент всички на стадиона си помислиха, че успехът на „драконите” е в кърпа вързан. Не така обаче мислеха гостите от острова на Афродита, които върнаха интригата само 6 минути по-късно, когато Хараламбидис изведе на чиста позиция Аилтон Алмейда, който изравни за 1:1. През втората част Порто се хвърли в атака и направи всичко по силите си да стигне до победата. С пропуски се отличиха Фернандо Белуши, Хълк и Варела, но топката така и не посети за втори път вратата на кипърския тим. В крайна сметка мачът завърши без победител.

1:0 Хълк (13), 1:1 Аилтон (19)

Порто, “Ещадио до Драгао”
Съдия: Антони Готие (Франция)

Порто: Елтон , Сапунару , Роландо , Перейра , Отаменди , Жоау Моутиньо (78-Дефур), Гуарин , Фернандо (69-Белуши), Родригес (69-Варела), Хълк , Клебер

АПОЕЛ: Хиотис, Кака , Марсело Оливейра, Вилиам, Пурсайтидис, Нуно Мораис, Хараламбидис, Густаво Мандука (72-Яхич), Айлтон Алмейда, Елио Пинто , Тричковски (90+2 – Адорно)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Изключително оспорван и динамичен сблъсък изиграха Шахтьор и Зенит. Още в 15-ата минута домакините от Донецк поведоха след гол на бразилеца Вилиан и асистенция на сънародника му Жадсон – 1:0. В 33-ата минута гостите от Санкт Петербург стигнаха до изравнително попадение, дело на Роман Широков, разписал се след подаване на Бухаров – 1:1. В добавеното време на първата част Разван Рац изведе на чудесна позиция Луис Адриано и бразилецът не сгреши за 2:1. След почивката Зенит заигра по-активно и заслужено стигна до ново изравняване, като този път точен бе Виктор Файзулин за 2:2.

АПОЕЛ остава лидер в класирането на тази група с 5 точки, а с точка по-малко са Порто и Зенит. Шахтьор е на последното място с 2 точки.

1:0 Вилиан (15), 1:1 Роман Широков (33), 2:1 Луис Адриано (45+1), 2:2 Виктор Файзулин (60)