Запътилият се към титлата в Англия Манчестър Сити записа гръмка победа с 6:1 като гост над градския си съперник Манчестър Юнайтед. Сблъсъкът се игра на "Олд Трафорд", а публиката на домакините остана шокирана от тежкото поражение, което претърпяха любимците им. По трибуните имаше 75 487 зрители. Димитър Бербатов не взе участие в мача. Сър Алекс го остави на резервната скамейка за днешния двубой,

С по 2 гола за категоричния успех на "гражданите" се отчетоха Марио Балотели и Един Джеко, а по веднъж Давид Де Хеа беше наказан от Серхио Агуеро и Давид Силва.

Феноменалният успех остави Манчестър Сити едноличен лидер във Висшата лига. Селекцията на Роберто Манчини вече има 25 точки, а "червените дяволи" останаха с 20 в актива си.

Звездата Уейн Рууни и Дани Уелбек поведоха атаката на домакините, а за гостите в предни позиции действаха Серхио Агуеро и Марио Балотели. Избраниците на Роберто Манчини откриха резултата на "Олд Трафорд" още при първата си по-опасна атака, която организираха. В 22-ата минута Балотели вкара, след като получи топката от Джеймс Милър. Италианският нападател стреля неспасяемо в долния ляв ъгъл на вратата на Де Хеа - 0:1.

При радостта си след попадението скандалният играч свали фланелката си и показа другата си, на която имаше следния надпис: "Защо винаги аз?". За действието си Супер Марио беше санкциониран с жълт картон от съдията Марк Клатенбург.

При този резултат футболистите на двата отбора се оттеглиха на почивка, като едва ли някой е предполагал, че през второто полувреме ще паднат още 5 попадения във вратата на "червените дяволи". Задачата на Юнайтед да обърне мача стана още по-трудна в 47-ата минута, когато те останаха с човек по-малко заради червения картон на Джони Еванс. Бранителят бе изгонен, след като спря непозволено Балотели, който се озоваваше очи в очи срещу Де Хеа.

Численото предимство на "гражданите" си каза думата и те удвоиха преднината си в 60-ата минута. Отново Супер Марио попадна в прегръдките на съотборниците си - 2:0, като и този път Милнър му асистира.

В 69-ата Серхио Агуеро направи преднината на гостите класическа. Аржентинецът засече пред голлинията центриране на Майка Ричардс за 3:0. Последва фрапантен пропуск на Един Джеко.

Чак в 81-ата минута "червените дяволи" най-после намалиха резултата. За 1:3 се разписа Дарън Флетчър с неспасяем удар от границата на наказателното поле.

В последната минута Джеко довърши Манчестър Юнайтед с четвърти гол, а в добавеното време Давид Силва направи унижението на шампионите пълно, вкарвайки за 1:5. Крайното 6:1 за Сити оформи Джеко с втория си гол в двубоя.

Така Манчестър Юнайтед сложи край на поредицата от 37 мача без домакинска загуба. Предишната толкова изразителна победа на Манчестър Сити срещу "червените дяволи" датираше от далечната 1955 година. Тогава "гражданите" печелят с 5:0 на "Олд Трафорд". Сега обаче вкараха 6 гола в мрежата на градския си съперник и го унижиха на собствения му стадион.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - МАНЧЕСТЪР СИТИ 1:6
0:1 Марио Балотели (22), 0:2 Марио Балотели (60), 0:3 Серхио Агуеро (69), 1:2 Дарън Флетчър (81), 1:4 Един Джеко (90), 1:5 Давид Силва (90+1), 1:6 Един Джеко (90+3)
МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: 1.Давид Де Хеа, 12.Крис Смолинг, 6.Джони Еванс, 5.Рио Фърдинанд, 3.Патрис Евра, 8.Андерсон (66-4.Фил Джоунс), 24.Дарън Флетчър, 17.Нани (65-14.Хавиер Ернандес), 18.Ашли Йънг, 10.Уейн Рууни, 19.Дани Уелбек
Резерви: 34.Андерс Линдегаард, 4.Фил Джоунс, 20.Фабио Да Силва, 13.Джи-Сунг Парк, 25.Антонио Валенсия, 9.Димитър Бербатов, 14.Хавиер Ернандес

МАНЧЕСТЪР СИТИ:
25.Джо Харт, 2.Майка Ричардс, 4.Венсант Компани, 6.Джолиън Лескът, 22.Гаел Клиши, 7.Джеймс Милнър (89-13.Александър Коларов), 18.Гарет Бари, 21.Давид Силва, 42.Яя Туре, 16.Серхио Агуеро (75-19.Самир Насри), 45.Марио Балотели (70-10.Един Джеко)
Резерви: 30.Костел Пантилимон, 5.Пабло Сабалета, 13.Александър Коларов, 28.Коло Туре, 19.Самир Насри, 34.Найджъл Де Йонг, 10.Един Джеко

Манчестър, стадион "Олд Трафорд" 75 487 зрители
Съдия: Марк Клатенбург
Жълти картони: Патрис Евра, Крис Смолинг, Андерсон, Дани Уелбек (Манчестър Юнайтед); Венсант Компани, Марио Балотели, Майка Ричардс, Един Джеко (Манчестър Сити)
Червен картон: Джони Еванс (47-Манчестър Юнайтед)

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 9 КРЪГ
22.10.11
14:45 ч.
Уулвърхемптън – Суонзи 2:2
0:1 Дани Греъм (24), 0:2 Джо Алън (35), 1:2 Кевин Дойл (85), 2:2 Джейми О`Хара (86)
22.10.11
17:00 ч.
Астън Вила – Уест Бромич 1:2
1:0 Дарън Бент (23-дузпа), 1:1 Йонас Олсон (45), 1:2 Паул Шарнер (57)
22.10.11
17:00 ч.
Болтън – Съндърланд 0:2
0:1 Стефан Сесеньон (82), 0:2 Никлас Бенднер (90)
Ливърпул – Норич 1:1
1:0 Крейг Белами (45+1), 1:1 Грант Холт (61)
23.10.11
15:30 ч.
Арсенал – Сток Сити 3:1
1:0 Жервиньо (27), 1:1 Питър Крауч (34), 2:1 Робин Ван Перси (72), 3:1 Робин Ван Перси (82)
23.10.11
15:30 ч.
Фулъм – Евертън 1:3
0:1 Ройстън Дренте (3), 1:1 Брайън Руис (64), 1:2 Луис Саха (90), 1:3 Джак Родуел (90+2)