Димитър Бербатов изигра силен мач за Манчестър Юнайтед и бе с основна заслуга за класическия успех с 3:0 като гост на Алдършот. Двубоят бе от 1/8-финалите на турнира "Карлинг Къп" и се игра на терена на четвъртодивизионния тим - "Рикриейшън Граунд". По трибуните на малкото стадионче имаше 7044 зрители.

Митко откри резултата в 15-ата минута, след което асистира на Майкъл Оуен в 41-ата, а третото попадение за гостите бе дело на Антонио Валенсия в началото на второто полувреме.

Бербо не се беше разписвал в официален мач на Манчестър Юнайтед от 9 април, когато вкара при успеха с 2:0 над Фулъм в двубой от Висшата лига.

В гостуването на скромния Алдършот Сър Алекс Фъргюсън даде шанс за изява на резервните си състезатели и младоци, които са продукт на школата на клуба. Срещата стартира непознатият за мнозина 19-годинеш Езекиел Фрайърс, а през втората част се появиха 18-годишните Пол Погба, Майкъл Кийн и Равел Морисън (на долната снимка).

Aldershot Town's Darren Jones, left, and Anthony Straker, centre, block the shot from Manchester United's Ravel Morrison during their English League Cup soccer match at the EBB stadium, Aldershot, south of London, Tuesday, Oct. 25, 2011.

Бербо започна в атака и си партнира по отличен начин с Майкъл Оуен, както бе и при успеха с 3:0 над Лийдс в предишния кръг на "Карлинг Къп". Тогава обаче Митко не вкара, докато днес успя да го стори. Срещу Алдършот Бербатов изиграя своя мач №100 като титуляр за Манчестър Юнайтед, а попадението му във вратата на съперника бе под №48 за него в официален двубой на "червените дяволи". 30-годишният български нападател се възползва по отличен начин от шанса, който му гласува Сър Алекс. Митко бе много активен през целия двубой, постоянно търсеше топката, нееднократно се връща и в защита, а на няколко пъти камерите показаха как именно той дава наставленията на терена.

Футболистите на скромния Алдършот, заемащ 15-ото място във Втора Лига, се представиха що-годе достойно срещу именития си съперник. Домакините изобщо не изглеждаха стъписани и на няколко пъти бяха близо до възможността да вкарат гол във вратата на Манчестър Юнайтед, която в този мач пази Бен Амос. Испанецът Давид Де Хеа пък остана на пейката. Само преди дни той пусна 6 гола при катастрофалната загуба с 1:6 от градския съперник Манчестър Сити.

Aldershot Town's Ben Herd, right, fights for the ball with Manchester United''s Mama Biram Diouf during their English League Cup soccer match at the EBB stadium, Aldershot, south of London, Tuesday, Oct. 25, 2011.

В началото на двубоя на "Рикриейшън Граунд" играта беше равностойна. В 7-ата минута Бербо комбинира с Том Клевърли, но шутът на халфа премина високо над вратата на домакините. В 15-ата "червените дяволи" поведоха в резултата с попадение на българина, който след многоходова атака получи топката около точката на дузпата и с точен удар по земя с левия крак я прати неспасяемо в мрежата на Алдършот - 0:1.

Домакините не се отчаяха, след като получиха гол. Дори изумиха със силните си изяви в следващите минути. При една ситуация изразиха претенции за дузпа. В 38-ата минута изстрел на играч на Алдършот срещна ръката на Бербо, но съдията не видя ситуацията.

В 41-ата минута интригата окончателно се изпари, след като Манчестър Юнайтед удвои преднината си. Митко овладя пас от дълбочина, изпратен му от Оуен, напредна по дясното крило и нахлу в наказателното поле на Алдършот. Българинът видя, че бившият английски национал връхлита и му пусна топката около точката на дузпата, откъдето Оуен без проблем я прати в мрежата - 0:2.

Избраниците на Сър Алекс започнаха вихрено второто полувреме. В 48-ата минута Антонио Валенсия направи преднината на Манчестър Юнайтед класическа. Националът на Еквадор получи топката около границата на наказателното поле и с топовен изстрел прониза 22-годишния Рос Уорнър.

Antonio Valencia (C) of Manchester United celebrates with teammates after scoring against Aldershot Town during their English League Cup soccer match at the EBB Stadium in Aldershot, England, October 25, 2011.

В 57-ата Бербо можеше да се разпише отново, но стреля покрай вратата при отлична атака, в която направи за смях двама играчи на Алдършот, но озовал се сам срещу вратаря прати топката на сантиметри покрай дясната греда.

Мачът се доиграваше и темпото логично спадна. В 81-ата минута стражът на домакините Рос Уорнър като по чудо не позволи на Митко отново да го накаже. Бербо изпълни по отличен начин пряк свободен удар пред наказателното поле, прати топката покрай стената, но вратарят се намеси блестящо и изби. Малко след това играчите на Алдършот бяха близо до отбелязване на почетно попадение, но не сполучиха.

Така напълно заслужено и очаквано Манчестър Юнайтед се класира за 1/4-финалите на "Карлинг Къп", като същото сториха още Арсенал, Кристъл Палас и Кардиф.

АЛДЪРШОТ - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 0:3

0:1 Димитър Бербатов (15), 0:2 Майкъл Оуен (41), 0:3 Антонио Валенсия (48)