Манчестър Юнайтед се наложи с 1:0 над Евертън в мач от 10 кръг на Висшата лига. Българският нападател Димитър Бербатов игра 23 минути за “червените дяволи”, като по този начин вече има 100 мача за Юнайтед във Висшата лига. Бербо има общо 170 мача в английския шампионат, 70 от тях за Тотнъм.

Единственото попадение в мача бе реализирано от мексиканския нападател Хавиер Ернандес в 19-ата минута. Мексиканецът се разписа след асистенция на Патрис Евра. В 67-ата минута Чичарито отстъпи мястото си на Димитър Бербатов. По този начин Бербо записа участие във Висшата лига за първи път от 24 септември, когато бе титуляр при равенството 1:1 със Сток Сити.

Евертън може да съжалява, че не спечели точка. Играчите на Дейвид Мойс направиха всичко възможно, за да вкарат попадение, но ударите на Луи Саха бяха много неточни. Лейтън Бейнс удари напречната греда при изпълнение на фаул. Давид де Хеа пък спаси опасен удар на Лиън Осман.

Тимът на Сър Алекс Фъргюсън пък отговори на поражението с 1:6, което допусна от градския съперник Манчестър Сити в предишния кръг. Фъргюсън извади Рио Фърдинанд и Нани от титулярния състав и заложи на трима нападатели, като пусна в атака Уейн Рууни, Хавиер Ернандес и Дани Уелбек. Чичарито можеше да вкара успокоително второ попадение за тима си в началото на второто полувреме, но ударът му бе спасен от Тим Хауърд.

Това е първата победа на Манчестър Юнайтед на “Гудисън Парк” за първенство от 15 септември 2007 г., когато също се наложи с 1:0. През миналия сезон “червените дяволи” водеха с 3:1 на “карамелите” минути преди края, но в добавеното време допуснаха два гола за равенството 3:3./БЛИЦ

17:00 ч.
Манчестър Сити – Уулвърхемптън (Нова Спорт)
Баланс: 106 мача, 41 победи за Манчестър Сити, 23 равенства, 42 победи за Уулвърхемптън
Съндърланд – Астън Вила (Диема)
Баланс: 158 мача, 53 победи за Съндърланд, 39 равенства, 66 победи за Астън Вила