Арсенал и Марсилия не успяха да се победят и завършиха 0:0 на „Емирейтс” в среща от четвъртия кръг на Група “F” в Шампионската лига. Само преди две седмици лондончани бяха победили като гост своя съперник с гол в последната минута. Сега и двата тима имаха своите шансове, но Стив Манданда и Войчех Шчесни с добри намеси не допуснаха попадения.

В самото начало на мача гостите бяха по-добрият отбор и пропуснаха няколко изгодни положения още в първите 10 минути. Постепенно „артилеристите” взеха инициативата и също стигнаха до голови ситуации пред противниковата врата. В 21-ата минута Тио Уолкът центрира чудесно отляво към уелския национал Аарън Рамзи, който на далечната греда не успя да вкара. Марсилия отговори с опасен удар на Реми по земя, минал малко покрай гредата. До края на полувремето Арсенал бе по-дейният тим, но кореецът Парк и Жервиньо не успяха да вкарат.

След почивката двата тима отново си поделиха надмощието в отделни периоди. Първо „топчиите” натиснаха, но така и не можаха да преодолеят Стив Манданда. В 62-ата минута и голмайсторът на Арсенал Робин ван Перси се появи в игра на мястото на Парк, но холандецът очевидно се чувстваше доста изморен и не можа да помогне с много на своите. Последваха минути за гостите от Марсилия и на няколко пъти те застрашиха вратата на Войчех Шчесни, който обаче не позволи топката да навести мрежата. В заключителните минути „артилеристите” отново натиснаха и дадоха всичко от себе си, за да стигнат отново до победата, както го направиха в последната минута преди две седмици в Марсилия. Този път обаче късметът не им се усмихна и двата тима поделиха точките.

С това реми Арсенал остана първи в групата с 8 точки, докато Марсилия запази втората си позиция със 7 пункта.

Арсенал – Олимпик (Марсилия) 0:0

арсенал_1.jpgАрсенал: 13.Войчех Шчесни, 25.Карл Дженкинсън, 4.Пер Мертезакер, 5.Томас Вемаелен, 11.Андре Сантос, 8.Микел Артета, 17.Александър Сонг, 16.Аарън Рамзи (66 – 7.Томаш Росицки ), 14.Тио Уолкът, 27.Жервиньо (77 – 23.Андрей Аршавин), 9.Чу Юнг Парк (62 - 10.Робин ван Перси)

марсилия_1.jpgОлимпик (Марсилия): 30.Стив Манданда, 24.Род Фани, 21.Сюлейман Диавара, 3.Никалас Н’Кулу, 15.Жереми Морел, 28.Матийо Валбуена (74 - 8.Лучо Гонзалес), 7.Бруно Шейру, 4.Алу Диара , 20.Андре Айю, 11.Лоик Реми (68 – 18.Морган Амалфитано), 23.Джордан Айю (84 - 10.Андре-Пиер Жиняк)