Германският колос Байерн победи у дома Наполи с 3:2 в среща от четвъртия кръг на Група „А” в Шампионската лига. Баварците поведоха с 3:0 след хеттрик на Марио Гомес, но за малко да допуснат поне частичен обрат, след като два гола за гостите вкара Федерико Фернандес.

Баварците започнаха мача вихрено и веднага обсадиха вратата на Морган Де Санктис, но едва в 17-ата минута успяха да открият резултата. Бастиан Швайнщайгер подаде към голмайстора Марио Гомес, който от границата на наказателното поле бе точен за 1:0. Шест минути по-късно при бърза контраатака Тони Кроос центрира в наказателното поле на гостите, където Марио Гомес бе на една линия с последния в защитата и отблизо отново препарира Де Сантис с удар по земя – 2:0. И след този гол играчите на Юп Хайнкес продължиха да контролират събитията, докато Наполи доста рядко стигаше до вратата на Мануел Нойер. В 42-ата минута Томас Мюлер подаде наляво в наказателното поле към Франк Рибери, който с едно докосване пък намери Тони Кроос, който стреля и Де Сантис изби. При добавката обаче Марио Гомес оформи хеттрика си за 3:0. Едва в последната минута на първата част гостите намериха сили за някакъв отговор, след като Лавеци центрира от ляво от фаул и Федерико Фернандес с глава намали на 3:1.

След почивката драмата на „Алианц Арена” стана пълна. Всичко започна в 70-ата минута, когато Зунига фаулира грубо Рибери и получи втори жълт и съответно червен картон. Така гостите останаха с човек по-малко и всички си помислиха, че нещата за Байерн стават прекалено лесни. В 79-ата минута обаче Холгер Бадщубер повали Единсон Кавани и също бе изгонен след втори жълт картон. Двата тима останаха да доиграят мача с по 10 души. Две минути по-късно Гьокхан Инлер центрира от фаул към далечната греда и Федерико Фернандес с глава вкара втория си гол в мача за 3:2. В заключителните минути Байерн се прибра да брани резултата, а Наполи опита всичко по силите си, за да стигне до равенството, но така и не стигна до изравняване.

С този успех Байерн събра 10 точки и остава на върха в групата, докато Наполи се срина на трета позиция с 5 пункта.

Байерн – Наполи 3:2
1:0 Марио Гомес (17), 2:0 Марио Гомес (23), 3:0 Марио Гомес (42), 3:1 Федерико Фернандес (45), 3:2 Федерико Фернандес (79)