Бенфика направи 1:1 на свой терен срещу швейцарския шампион Базел в среща от Група “C” и пропусна изгоден шанс да си осигури участие на 1/8-финалите в Шампионската лига. Родриго даде преднина на домакините още в 4-ата минута, но Бенджамин Хугел в 64-ата минута донесе точката за гостите.

С първия съдийски сигнал Бенфика натисна здраво газта и още в 4-ата минута Гайтан свали с глава топката в наказателното поле на гостите към Родриго, който от около 12 метра с левия крак вкара за 1:0. „Лисабонските орли” продължиха да са господари на терена и след гола, но въпреки това трудно създаваха голови опасности пред вратата на швейцарския шампион, който разчиташе да изненада съперника предимно на контраатака. В крайна сметка до нови голове не се стигна и резултатът остана непроменен до края на първата част.

След почивката гостите поизравниха играта и логичното се случи в 64-ата минута. Тогава австралийският национал Скот Чипърфийлд центрира в наказателното поле на домакините, където намери абсолютно непокрития Бенджамин Хугел, който от около 8 метра не остави никакви шансове на вратаря Артур Мораес и изравни за 1:1. От тук до края на мача домакините опитаха всичко по силите си, за да стигнат до трите точки и да си осигурят преждевременно класиране за 1/8-финалите в Шампионската лига, но така и не успяха.

С това реми Бенфика отстъпи на второ място с 8 точки и по-лоша голова разлика от лидера Манчестър Юнайтед, който също има 8 пункта. Базел пък е трети с 4 точки.

______________.jpgБенфика – Базел 1:1
1:0 Родриго (4), 1:1 Бенджамин Хугел (64)