Лион загуби у дома от Реал (Мадрид) с 0:2 в среща от четвъртия кръг на Група “D” в Шампионската лига. И двата гола за гостите вкара звездата им Кристиано Роналдо, който вече има 100 попадения с екипа на „кралския клуб”. С успеха си пък „белият балет” си осигури участие на 1/8-финалите в турнира.

На „Стад Жерлан” по-активният тим през целия мач бе този на Реал (Мадрид) и повечето опасни положения бяха пред вратата на домакините. Предимството на „кралския клуб” бе материализирано в 25-ата минута, когато Кристиано Роналдо стреля от фаул покрай стената и не остави никакви шансове за Уго Лорис – 0:1. И след попадението играчите на Жозе Моуриньо продължиха да разиграват повече топката, но въпреки това не успяха да отбележат ново попадение и резултатът остана непроменен до края на първата част.

След почивката Реал (Мадрид) отново продължи да държи инициативата и в 69-ата минута Осман Дабо събори в собственото си наказателно поле Кристиано Роналдо. Последвалата дузпа бе хладнокръвно реализирана от потърпевшия за 2:0 и така на практика „белия балет” си подпечата трите точки. Това бе и гол номер 100 за Кристиано Роналдо с екипа на „кралския клуб”. От тук до края на мача не се случи нищо интересно и испанският гранд напълно заслужено си тръгна с трите точки.

С тази победа Реал (Мадрид) събира пълен актив от 12 точки и голова разлика 10:0, за да се класира директно за 1/8-финалите, докато Лион остана трети с 4 пункта.