Аякс разби като домакин Динамо (Загреб) с 4:0 и направи важна крачка към спечелване на второто място в Група “D”, което ще даде право на участие в 1/8-финалите на Шампионската лига.

Домакините от Аякс съвсем очаквано взеха инициативата още в началните минути и търсеха бърз гол. Отбраната на гостите обаче внимаваше и успя да устиска нулевото равенство чак до 20-ата минута. Тогава датският национал Кристиан Ериксен излъга цялата защита на гостите и с пета изведе Грегъри ван дер Вил, който сам срещу вратаря Келава не сгреши за 1:0. Само пет минути по-късно Сим Де Йонг изведе на страхотна позиция сръбския национал Миралем Сюлеймани, който прокара топката покрай Келава за 2:0. Гостите от Загреб не намериха сили да отвърнат на удара до края на полувремето.

След почивката „синовете на боговоте” окончателно си решиха мача в 65-ата минута, когато Ериксен отново даде извеждащ пас с пета, но този път от ситуацията се възползва Сим Де Йонг, който прати топката в левия ъгъл за 3:0. От тук до края на полувремето домакините намалиха оборотите, но все пак в добавеното време уругвайският национал Николас Лодейро оформи крайното 4:0. Успехът запази второто място на Аякс, който има 7 точки, а Динамо е на дъното без точков актив.

аякс_1.jpgАякс – Динамо (Загреб) 4:0
1:0 Грегъри ван дер Вил (20), 2:0 Миралем Сюлеймани (25), 3:0 Сим Де Йонг (65), 4:0 Николас Лодейро (90+2)