Интер победи и у дома Лил с 2:1, след като го бе надвил с 1:0 като гост преди две седмици. Така с третия си пореден успех в Група “B” на Шампионската лига „нерадзурите” останаха на върха в класирането и запазват много добри шансове за класиране на 1/8-финалите.

Още от самото начало „нерадзурите” упражниха натиск, който даде резултат в 18-ата минута. Тогава след изпълнение на ъглов удар от дясно топката бе центрирана на точката на дузпата, където аржентинският бранител на домакините Валтер Самуел скочи по-високо от капитана на „кучетата” Мавуба и с глава вкара за 1:0. Интер продължи да натиска и след гола, докато Лил дебнеше на контраатака. В крайна сметка до края на първото полувреме нови попадения така и не паднаха.

След почивката Интер продължи да диктува събитията на терена, но едва в 65-ата минута изтанцува аржентинско танго и на практика си реши мача. Аржентинецът Санети навърза по дясното крило четирима играчи на Лил, след което центрира към вратарското поле на гостите, където сънародникът му Диего Милито вкара за 2:0. От тук до края на мача домакините намалиха оборотите и Лил успя да намали чрез Тулио Де Мело, който вкара в 83-ата минута за 2:1. За повече обаче „кучетата” нямаха сили и Интер заслужено спечели трите точки.

След победата си Интер остава начело в групата с 8 точки, докато Лил е последен с 2 пункта.

__________.jpgИнтер – Лил 2:1
1:0 Валтер Самуел (18), 2:0 Диего Милито (65), 2:1 Де Мело (83)