Представителят на Турция Трабзонспор завърши 0:0 у дома с ЦСКА (Москва) в среща от четвъртия кръг на Група “B” в Шампионската лига.

През първото полувреме мачът бе изключително равностоен, но двата тима така и не успяха да си отбележат попадение. Още във 2-ата минута Алан Дзагоев изведе Сейду Думбия сам срещу вратаря на домакините, но нападателят пропусна да открие резултата. Домакините отговориха с акция на Йълмаз, който падна в наказателното поле след съприкосновение с Шенников, но реферът Ундиано Майенко правилно прецени, че няма нарушение на защитника.

След почивката гостите бяха по-активни, но в 73-ата минута Думбия си изкара червен картон и остави съотборниците си с човек по-малко на терена. Трабзонспор обаче не можа да се възползва от численото си преимущество и така се стигна до подялба на точките.

Равенството означава, че и двата отбора имат по 5 точки, но ЦСКА може да се класира за 1/8-финалите още в следващия кръг, ако победи у дома Лил и Интер спечели срещу Трабзонспор.

trabzon.jpgТрабзонспор – ЦСКА (Москва) 0:0