Майнц успя да надделее с 3:1 у дома срещу Щутгарт в първия мач от програмата на 12-ия кръг в Бундеслигата и записа първи успех за последните си 10 шампионатни двубоя. Срещата се игра пред 34 000 зрители на "Кофас Арена".

Селекцията на Томас Тухел изоставаше в резултата, но успя да стигне до обрата и да грабне трите точки.

Щутгарт поведе в 50-ата минута чрез Какау, на когото асистира Мартин Харник - 0:1.

Радостта на гостите трая едва 3 минути. В 53-ата Антони Уджа с глава изравни за Майнц след центриране на Елкин Сото отляво - 1:1. В 60-ата беше отсъдена спорна дузпа за домакините, която Андреас Иваншиц реализира за 2:1.

В 64-ата Майнц стигна до трети гол, който окончателно уби интригата. За втори път в мача се разписа 20-годишният нигериец Уджа, оформяйки крайното 3:1.

До края на мача страстите се нажежиха и първо в 83-ата минута Еуген Полански от състава на домакините беше изгонен за груб фаул, а след последния съдийски сигнал червен картон получи и Франсиско Родригес, който поиска обяснение от съдията Гуидо Винкман за отсъжданията му по време на срещата.

След успеха Майнц заема 15-ото място във временното класиране на Бундеслигата с 12 точки, а Щутгарт е на 6-ата позиция с 18 точки.

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 12 КРЪГ
04.11.11
21:30 ч.
Майнц - Щутгарт 3:1
0:1 Какау (50), 1:1 Антони Уджа (53), 2:1 Андреас Иваншиц (60-дузпа), 3:1 Антони Уджа (64)