Арсенал записа пета поредна победа във Висшата лига, след като в мач от 12 кръг се наложи с 2:1 като гост на Норич след обрат.

И двете попадения за “артилеристите” бяха реализирани от Робин ван Перси. Холандецът за пореден път показа, че е в страхотна серия през тази години и вече има 31 попадения през календарната 2011-а.

“Канарчетата” откриха резултата в 16-ата минута, когато Стив Морисън се възползва от грешка на Пер Мертезакер и би в долния десен ъгъл на вратата на Шчесни.

След това Ръсел Мартин изби от голлинията удар на Тио Уолкът, но Ван Перси изравни в 26-ата минута. Уолкът центрира по земята от дясно, Жервиньо пропусна топката и холандецът бе точен от вратарското поле. В 59-ата минута Робин ван Перси донесе победата на “артилеристите” след пас на Александър Сонг.

С 10-ия си успех за последните 12 мача във всички турнири Арсенал излезе на шесто място в класирането на Висшата лига с 22 точки. Норич е девети с 13 точки.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 12 КРЪГ
19.11.11
14:45 ч.
Норич – Арсенал 1:2
1:0 Стив Морисън (16), 1:1 Робин ван Перси (26), 1:2 Робин ван Перси (59)
19.11.11
17:00 ч.
Евертън – Уулвърхемптън
Баланс: 120 мача, 56 победи за Евертън, 23 равенства, 41 победи за Уулвърхемптън
19.11.11
17:00 ч.
Манчестър Сити – Нюкасъл (Диема)
Баланс: 150 мача, 51 победи за Манчестър Сити, 35 равенства, 64 победи за Нюкасъл