Манчестър Юнайтед и Бенфика не успяха да се победят, но предложиха истински голов спектакъл за крайното 2:2 в среща от петия кръг на Група “C” в Шампионската лига. Гостите откриха с автогол на Фил Джоунс, но Бербатов изравни за 1:1. Това бе първи гол за Бербо в Шампионската лига след 3 години, 1 месец и 22 дни прекъсване. За последно той бе сторил това на 21 октомври 2008 година, когато пак на „Олд Трафорд” вкара 2 попадения при успеха на Юнайтед с 3:0 срещу шотландския Селтик. След почивката Дарън Флетчър даде аванс на „червените дяволи”, но Пабло Аймар донесе точката на гостите от Лисабон.

Двубоят на „Олд Трафорд” започна кошмарно за домакините, след като още в 3-ата минута Гайтан от гостите центрира отдясно, а Фил Джоунс си вкара автогол за 0:1. Преди това топката бе докосната и Патрис Евра, което допълнително обърка неговия колега в отбраната на Юнайтед. След гола „лисабонските орли” продължиха да са по-активни. Все пак след половин час игра Нани центрира отляво и Димитър Бербатов с глава изравни за 1:1. При паса на португалеца към нападателя имаше засада, но тя не бе маркирана. Малко след това Ашли Йънг остана сам срещу вратаря Артур, но не успя да вкара нов гол за домакините. В ответната атака пък Давид Де Хеа спаси силен удар на Пабло Аймар. Бербатов вкара и второ попадение в 39-ата минута, но то правилно бе отменено заради засада на Нани.

След почивката "червените дяволи" упражниха сериозен натиск и Бербатов бе много деен в атака. В 55-ата минута бранителят Фабио се озова сам срещу вратаря на гостите Артур, който спаси прехвърлящия удар. В рамките на по-малко от 120 секунди между 59-ата и 61-ата минути отборите си размениха по още един гол. Първо Юнайтед поведе, след като Евра изведе Дарън Флетчър на празна врата и последният вкара за 2:1. Секунди по-късно пък след групова грешка в защитата на Юнайтед Пабло Аймар отблизо възстанови статуквото – 2:2. До края на мача тимовете продължиха да играят с високо темпо, но така и успяха да стигнат до победно попадение.

С подялбата на точките Бенфика излезе временно начело в Група "C" заради повечето си отбелязани голове на чужд терен в директните сблъсъци с Юнайтед. Първият им двубой в Лисабон приключи 1:1, а преди последния кръг двата отбора са на първо и второ място в групата с по 9 точки. В последните си срещи Юнайтед ще гостува на Базел, който също има шансове за 1/8-финалите, а Бенфика е домакин на румънския аутсайдер Оцелул (Галац).

0:1 Фил Джоунс (3-авт.), 1:1 Димитър Бербатов (30), 2:1 Дарън Флетчър (59), 2:2 Пабло Аймар (61)

Манчестър, “Олд Трафорд”
Съдия: Джюнейт Чакър (Турция)

Манчестър Юнайтед:
1.Давид Де Хеа, 3.Патрис Евра – к, 4.Фил Джоунс, 5.Рио Фърдинанд, 20.Фабио Да Силва (82 – 12.Смолинг), 16.Майкъл Карик , 17.Нани, 18.Ашли Йънг, 24.Дарън Флетчър , 25.Антонио Валенсия (80 – 14.Ернандес), 9.ДИМИТЪР БЕРБАТОВ

Бенфика:
1.Артур , 3.Емерсон, 4.Луизао (58 – 27.Мигел Витор), 14.Макси Перейра , 24.Езекиел Гарай , 6.Хави Гарсия, 8.Бруно Сезар, 10.Аймар (83 – 5.Рубен Аморим), 20.Гайтан (67 – 21.Матич), 28.Аксел Витсел, 19.Родриго