Реал (Мадрид) размаза у дома Динамо (Загреб) с 6:2 в среща от петия кръг на Група „D” в Шампионската лига. „Кралският клуб” бе без звездата си Кристиано Роналдо, а шанс за изява получиха някои от резервите на тима. С по два гола за успеха на „белия балет” се отличиха Карим Бензема и Хосе Кайехон, а по едно попадение вкараха Месут Йозил и Гонсало Игуаин. Точни за гостите бяха Фатос Бечирай и Иван Томечак.

Още във 2-ата минута след чудесно двойно подаване с Месут Йозил френският нападател на домакините Карим Бензема вкара от около 10 метра за 1:0. В 7-ата минута Месут Йозил центрира към Хосе Кайехон, който свали топката с глава към Бензема и отново я получи, за да отбележи от 16 метра в левия ъгъл – 2:0. Головата фиеста продължи три минути по-късно, когато Гонсало Игуаин се подигра със защитата на хърватския шампион и матира Келава за 3:0. В 20-ата минута хърватският страж отрази силен удар на Игуаин, но при добавката Месут Йозил бе точен за 4:0. „Кралският клуб” постепенно намали оборотите и до края на първата част не паднаха нови попадения.

След почивката в 49-ата минута Хосе Кайехон получи страхотен пас от дълбочина и сам срещу Келава вкара втория си гол в мача за 5:0. Второ попадение в срещата записа и Карим Бензема, който покачи на 6:0 в 66-ата минута. До края на мача „белият балет” позволи на гостите от Загреб да вкарат две почетни попадения. В 81-ата минута след центриране отдясно Фатос Бечирай с глава намали за 6:1, а в последната 90-а минута Иван Томечак бе оставен непокрит в наказателното поле на домакините и от близка дистанция оформи крайното 6:2.

След петата си поредна победа Реал (Мадрид) спечели Група „D”, след като вече е недостижим със своите 15 точки, докато Динамо (Загреб) остана на дъното без актив.

1:0 Карим Бензема (2), 2:0 Хосе Кайехон (7), 3:0 Гонсало Игуаин (9), 4:0 Месут Йозил (20), 5:0 Хосе Кайехон (49), 6:0 Карим Бензема (66), 6:1 Фатос Бечирай (81), 6:2 Иван Томечак (90)

Мадрид, “Сантяго Бернабеу”
Съдия: Алан Кели (Ейре)

Реал (Мадрид): 13.Адан, 4.Серхио Рамос (46 – 18.Албиол), 15.Фабио Коентрао, 19.Варан, 14.Шаби Алонсо (46 – 11.Гранеро), 5.Сахин, 10.Йозил (46 – 16.Алтънтоп), 24.Диара, 21.Хосе Кайехон, 9.Бензема, 20.Игуаин

Динамо (Загреб): 30.Келава, 25.Куфре , 13.Тонел, 24.Вида (63 – 6.Адеми), 3.Ибанес, 5.Калело, 10.Самир (82 – 11.Томечак), 20.Алиспахич (46 – 7.Леко), 16.Бадел, 8.Ковачич, 21.Бечирай