Байерн (Мюнхен) победи на свой терен Виляреал с 3:1 и спечели Група „А” на Шампионската лига кръг преди края. С голове на Франк Рибери (2 и 69) и Марио Гомес 24) баварците си осигуриха участие на 1/8-финалите в турнира, докато почетното попадение за „жълтата подводница” бе дело на Джонатан Де Гузман (50).

Мачът на „Алианц Арена” започна страхотно за домакините, след като още във 2-ата минута Тони Кроос даде извеждащ пас към Франк Рибери, който сам срещу вратаря на гостите Диего Лопес не сгреши за 1:0. Последваха пропуски на Анатолий Тимошчук, Ариен Робен и Давид Алаба, за да се стигне до 24-ата минута, когато Тимошчук стреля отдалеч, топката отби от страничната греда и Марио Гомес с добавка вкара на празна врата за 2:0.

След почивката в 50-ата минута Ориол центрира към Джонатан Де Гузман, който с глава засече топката във вратата на Мануел Нойер за 2:1. Голът даде сигнал на домакините, че не всичко в мача е свършило и те се погрижиха бързо да сложат край на интригата. В 69-ата минута Тони Кроос подаде към Франк Рибери, който финтира вратаря Диего Лопес и вкара втория си гол в мача за крайното 3:1. От тук до края мачът се доиграваше.

С четвъртия си успех в групата Байерн събра 13 точки и не може да бъде изместен от първата позиция, докато Виляреал остана на дъното без актив. В последнитя кръг баварците гостуват на Манчестър Сити, а „жълтата подводница” приема Наполи.

1:0 Франк Рибери (3), 2:0 Марио Гомес (23), 2:1 Джонатан Де Гузман (50), 3:1 Франк Рибери (69)

Мюнхен, “Алианц Арена”
Съдия: Маркус Стрьомбергсон (Швеция)

Байерн: 1.Нойер, 21.Лам, 13.Рафиня, 5.Ван Буйтен, 17.Жером Боатенг, 10.Робен (76 – 11.Олич), 7.Рибери (81 – 23.Пранич), 44.Тимошчук, 39.Кроос, 27.Алаба, 33.Гомес (72 – 25.Мюлер)

Виляреал: 13.Диего Лопес, 5.Марчена, 6.Анхел Лопес (69 – 19.Сена), 4.Мусакио, 3.Жоан Ориол, 14.Марио, 8.Де Гузман (62 – 18.Мубарак), 20.Борха Валеро (78 – 41.Хоселу), 21.Сориано, 11.Ернан Перес, 9.Рубен