Трабзонспор и Интер не успяха да се победят на турска земя и завършиха 1:1 в среща от петия кръг на Група „B” в Шампионската лига. „Нерадзурите” поведоха с гол на Рикардо Родригес (18), но домакините изравниха чрез Халил Алтънтоп (23). Така италианският гранд спечели групата и си гарантира участие в 1/8-финалите на турнира.

Всичко по-интересно в срещата се случи през първото полувреме, в което домакините от Трабзонспор бяха по-активният тим и държаха инициативата. Въпреки това в 16-ата минута те изоставаха в резултата, след като Рикардо Алварес направи двойно чудесно двойно подаване с Диего Милито и излезе сам срещу вратаря Толга Зенгин, когото прехвърли за 0:1. Само пет минути по-късно с топовен удар от далеч Халил Алтънтоп не остави никакви шансове на Жулио Сезар и прати топката точно под гредата за 1:1. След гола играчите на Трабзонспор продължиха да диктуват събитията на терена, но така и не успяха да обърнат напълно нещата в своя полза.

След почивката Трабзонспор наложи натиск в търсене на гол, който да донесе победата и по-големи шансове за класиране напред към елиминациите. Въпреки това „нерадзурите” не се пропукаха в отбрана и със спечелената точка си гарантираха първото място в крайното класиране на групата. .

С подялбата на точките Интер събра 10 пункта и е лидер в Група „B”, докато Трабзонспор има 6 точки на второ място и продължава да се надява на класиране напред. В последния кръг Интер приема ЦСКА (Москва), а Трабзонспор гостува на Лил.

0:1 Рикардо Алварес (18), 1:1 Халил Алтънтоп (23)

Трабзон, “Хюсеин Авни Акер”
Съдия: Мартин Аткинсън (Англия)

Трабзонспор: 29.Зенгин, 5.Чех, 6.Гловацки , 23.Качар, 28.Целустка, 15.Зокора, 30. Балчъ (64 – 10.Миерзейевски), 25.Аланзиньо (85 – 12.Пабло Енрике), 20.Колман, 17.Йълмаз, 9.Халил Алтънтоп

Интер: 1.Жулио Сезар, 6.Лусио, 4.Санети, 25.Самуел, 26.Киву , 55.Нагамото, 19.Камбиасо, 5.Станкович, 11.Алварес (89 – 37.Фараони), 22.Милито (86 – 7.Пацини), 28.Сарате (69 – 29.Коутиньо)