Оцелул (Галац) падна у дома от Базел с 2:3 в среща от предпоследния пети кръг в Група „C” на Шампионската лига. Фабиан Фрай (10), Александър Фрай (14) и Марко Щрелер (37) дадоха максимално спокойствие на гостите преди почивката. През втората част румънският тим се върна в мача с голове на Габриел Гиургиу (75) и Ливиу Антал (81), но не успя да стигне до точката.

Двубоят започна с натиск на гостите, които още в 10-ата минута поведоха, след като Бенджамин Хюгел свали топката за Фабиан Фрай, който от воле вкара за 0:1. Само четири минути по-късно Александър Фрай покачи на 0:2, а в 37-ата минута Марко Щрелер открадна топката, надбяга прекия си пазач и направи резултата класически – 0:3.

След почивката Базел се поотпусна и Оцелул успя да върне два гола чрез Габриел Гиургиу в 75-ата минута с удар в горния ляв ъгъл и Ливиу Антал в 81-ата минута за 2:3. В крайна сметка швейцарският шампион успя да удържи победата и да си тръгне с така важните за него 3 точки.

С успеха си Базел събра 8 пункта и е на трето място в групата зад лидерите Бенфика и Манчестър Юнайтед, които са с по 9 точки. Оцелул пък остана на дъното без актив. В последния кръг Базел посреща Юнайтед в директен мач за класиране на 1/8-финал, докато Оцелул гостува на Бенфика.

0:1 Фабиан Фрай (10), 0:2 Александър Фрай (14), 0:3 Марко Щрелер (37), 1:3 Габриел Гиургиу (75), 2:3 Ливиу Антал (81)

Букурещ, “Арена Национал”
Съдия: Том Харалд Хаген (Норвегия)

Оцелул (Галац): 12.Граховац, 16.Сарги, 23.Салагеану, 3.Рапа, 55.Перендия, 29.Гиургиу, 7.Йорга (67 – 14.Илие), 8.Антал, 26.Неагу (67 – 37.Вилианти), 4.Филип, 27.Пена

Базел: 1.Зомер, 27.Щайнхьофер, 19.Абраам, 3.Парк, 6.Драгович , 8.Хугел (44 – 24.Кабрал ), 20.Фабиан Фрай, 17.Шакири (82 – 31.Зуа), 34.Гранит Шака, 13.Александър Фрай (74 – 11.Чипърфийлд), 9.Щрелер