Лион и Аякс завършиха 0:0 на френска земя, след като при същия резултат се разделиха и в Амстердам през септември. Това реми в този пети кръг от Група „D” на Шампионската лига обаче е по-ценно за холандския шампион, който запази преднината си 3 точки пред френския гранд кръг преди края.

Мачът на „Стад Жерлан” като цяло бе доста равностоен и отборите доста рядко стигаха до голови положения. В отделни периоди от срещата двата отбора имаха преимущество във владеенето на топката.

През първата част Лион игра сковано и с напрежение. Холандците пък действаха организирано и не допускаха грешки в отбрана. През втората част "хлапетата" тръгнаха в атака и на няколко пъти бяха близо до гола, но вратарят на гостите Кенет Вермеер направи няколко много ключови спасявания в последните минути и донесе безценната точка на тима си.

След ремито Аякс остана втори в групата с 8 точки, докато Лион е трети с 5 пункта. В последния кръг грандът от Амстердам посреща лидера Реал (Мадрид), а Лион гостува на аутсайдера Динамо (Загреб). При равни точки головата разлика ще определи тима, който продължава към 1/8-финалите.

Лион, “Жерлан”
Съдия: Йонас Ериксон (Швеция)

Лион: 1.Лорис, 3.Крис , 13.Ревейер , 20.Сисоко, 5.Ловрен, 6.Калстрьом, 11.Мишел Бастош, 8.Гуркюф, 18.Гомис, 19.Бриан (85 – 17.Лаказет) 9.Лопес (73 – 10.Едерсон)

Аякс: 1.Вермеер, 4.Вертонген, 2.Ван дер Вил (67 – 17.Блинд), 5.Анита, 3.Алдервейрелд, 16.Тео Янсен , 18.Лодейро (89 – 37.Лукоки), 6.Енох , 8.Ериксен, 7.Сюлеймани, 11.Ебесилио (85 – 39.Клаасен)