Зенит (Санкт Петербург) не успя да пречупи на свой терен АПОЕЛ (Никозия) и след 0:0 се стигна до подялба на точките в мача им от петия кръг на Група G на Шампионската лига. С този резултат АПОЕЛ стана първият кипърски отбор, който достига до 1/8-финалите на турнира.

Мачът на стадион „Петровский” премина под диктовката на домакините от Зенит, които направиха всичко възможно по силите си да стигнат поне до едно попадение, но не успяха да преодолеят сгъстената отбрана на тима от острова на Афродита. В 55-ата минута играта беше спряна за десетина минути заради гъст облак дим на терена след хвърлени димки от феновете.

След равенството АПОЕЛ остана непобеден в групата и продължава да я оглавява с актив от 9 точки, докато Зенит е втори с 8 пункта. В последния кръг АПОЕЛ е домакин на Шахтьор, а Зенит гостува на Порто. При каквито и да е резултати в тези мачове кипърският шампион не може да падне по-долу от второто място в крайното класиране на групата.
ГРУПА “G”
 apoel.jpgzenit.jpgЗЕНИТ – АПОЕЛ (Никозия) 0:0

Санкт Петербург, стадион “Петровски”
Съдия: Феликс Брих (Германия)

Зенит: 16.Малафеев, 2.Анюков, 6.Ломбертс , 4.Крисчито , 14.Хубочан , 10.Дани, 15.Широков (88 – 8.Лазович), 20.Файзулин, 18.Зирянов (55 – 34.Бистров), 27.Денисов, 9.Букаров

АПОЕЛ (Никозия): 78.Урко, 3.Пауло Жорже , 6.Марсело Оливейра, 26.Нуно Мораиш, 10.Хараламбидис, 77.Саламоу, 29.Александру (46 – 19.Илия ), 21.Густаво Мандука, 8.Аилтон Алмейда (67 – 5.Яхич), 23.Хелио Пинто, 11.Тричковски (90 – 20.Адорно)