Валенсия разгроми на своя „Местая” белгийския Генк със 7:0 в среща от Група “E” и запази шансове за класиране на 1/8-финалите в Шампионската лига. „Прилепите” се разправиха със съперника и се изкачиха второ място в групата, но в последния кръг ще трябва да направят минимум 1:1 с Челси в Лондон, за да продължат във фазата на елиминациите с по-добра голова разлика от английския гранд.

Нападателят Роберто Солдадо бе с основен принос за разгрома над Генк, след като реализира хеттрик. С три асистенции и гол се отчете Жонас, който откри резултата в 10-ата минута за 1:0. Три минути по-късно Солдадо покачи на 2:0, а в 36-ата минута пак той вкара за класическото 3:0. В 39-ата минута бившият играч на Реал (Мадрид) оформи хеттрика си за 4:0. След почивката Пабло Ернандес в 68-ата, Ариц Адурис в 70-ата и Тино Коста в 90-ата минута оформиха разгрома над белгийския шампион, който на 19 октомври загуби и от Челси с подобен резултат – 0:5 на „Стамфорд Бридж“.

След победата си Валенсия се изкачи на второ място в групата с актив от 8 точки, а Генк остана на дъното с 2 пункта и без шансове дори за класиране в Лига Европа. В последния кръг „прилепите” гостуват на Челси, където има трябва минимум равенство 1:1 или победа, за да продължат напред. Генк пък е домакин на Байер (Леверкузен), който оглави класирането преди последния кръг.

________________.jpggenk.jpgВАЛЕНСИЯ – ГЕНК 7:0
1:0 Жонас (10), 2:0 Роберто Солдадо (13), 3:0 Роберто Солдадо (36), 4:0 Роберто Солдадо (39), 5:0 Пабло Ернандес (68), 6:0 Ариц Адуриц (70), 7:0 Тино Коста (81)

Валенсия, стадион “Местая”
Съдия: Тони Шапрон (Франция)

Валенсия: 1.Диего Алвес, 23.Мигел, 22.Матийо, 4.Рами, 18.Виктор Руис (46 – 21.Дани Парехо), 5.Топал, 24.Коста, 8.Фегули (57 – 14.Пиати), 19.Пабло Ернандес, 9.Солдадо (65 – 11.Адуриц), 7.Жонас

Генк: 26.Кьотелеш, 11.Ванден Боре, 8.Тьошер, 15.Камус, 33.Пудил, 20.Жозе Надсон, 7.Хиланд (61 – 35.Лимбомб), 14.Де Брюин, 19.Буфел, 9.Фосен (46 – 23.Сар), 18.Барда (71 – 27.Нваганга)