Байер (Леверкузен) обърна като домакин Челси от 0:1 до 2:1 и оглави класирането в Група “E” на Шампионската лига. Дидие Дрогба (48) даде преднина за „сините” от Лондон, но Ерен Дердьок (73) и Мануел Фридрих (90+1) направиха пълния обрат.  Така „аспирините” се класираха за 1/8-финалите, а Челси и Валенсия в директен сблъсък ще спорят за другия билет от групата.

След изключително равностойна игра първото полувреме на срещата в Леверкузен остана без голове, но само четири минути след почивката Челси успя да поведе в резултата. Дидие Дрогба вкара прекрасен гол след самостоятелен пробив за 0:1. Леверкузен стигна до изравняването в 73-та минута, когато грешка в отбраната на гостите позволи на Ерен Дердьок да реализира с глава – 1:1. Пълният обрат и трите точки за "аспирините" донесе защитникът Мануел Фридрих с попадението си в последните секунди на мача за крайното 2:1.

С победата си Леверкузен поведе в групата с 9 точки, а Челси падна на трето място с 8 точки и по-лоша голова разлика от втория Валенсия, който също е с 8 пункта. В последния кръг „аспирините” гостуват на аутсайдера Генк, който няма дори шанс за класиране в Лига Европа, а Челси посреща Валенсия.

ГРУПА “Е”

lever.jpgчелси_1.jpgБАЙЕР (Леверкузен) – ЧЕЛСИ 2:1
0:1 Дидие Дрогба (48), 1:1 Ерен Дердьок (73), 2:1 Мануел Фридрих (90+1)

Леверкузен, стадион: “БайАрена”
Съдия: Виктор Касай (Унгария)

Байер (Леверкузен): 23.Лено, 5.Фридрих, 24.Кадлец (71 – 19.Дердьок), 2.Швааб (57 – 9.Шюрле), 21.Топрак, 27.Кастро, 13.Балак , 6.Ролфес, 18.Сам, 8.Ларс Бендер, 11.Кислинг (83 – 4.Очипка)

Челси: 1.Чех, 26.Тери, 17.Жозе Босингва, 2.Иванович , 4.Давид Луис (69 – 33.Алекс), 8.Лампард, 16.Раул Мейрелеш (80 – 12.Джон Оби Микел), 7.Рамиреш, 11.Дрогба, 23.Стъридж, 10.Мата (66 – 15.Малуда)