Шахтьор (Донецк) загуби пред собствена публика от Порто с 0:2 в среща от петия кръг на Група “G” в Шампионската лига и вече няма никакви шансове да продължи участие в евротурнирите и през пролетта. В герой за „драконите” с гола си се превърна Хълк (79), а Разван Рац (90) си вкара автогол. Порто има всички шансове да прескочи групата, но за целта задължително трябва да победи в последния кръг на свой терен руския Зенит (Санкт Петербург).

Двубоят в Донецк предложи равностойна игра до 79-ата минута, когато Хълк даде преднина на гостите за 0:1. До края на мача домакините се хвърлиха в атака да търсят изравняването, но Разван Рац си вкара автогол в последната минута и оформи крайното 0:2.

След тази си победа Порто остана на третото място с актив от 7 точки, докато Шахтьор е на дъното само с 2 пункта. В последния кръг „драконите” посрещат Зенит в решителен сблъсък за класиране на 1/8-финалите, а Шахтьор ще гостува на класиралия се вече кипърски първенец АПОЕЛ (Никозия).

шахтьор_1.jpgporto.jpgШАХТЬОР (Донецк) – ПОРТО 0:2
0:1 Хълк (79), 0:2 Разван Рац (90-авт.)

Донецк, стадион “Донбас Арена”
Съдия: Крейг Томсън (Шотландия)

Шахтьор (Донецк): 25.Рибка, 5.Кухер, 26.Рац, 3.Хюбшман, 44.Ракицки, 10.Вилиан (69 – 29.Тейшейра), 7.Фернандиньо, 14.Кобин (87 – 20.Дъглас Коста), 22.Мхитариян, 9.Луис Адриано, 11.Едуардо Да Силва (59 – 8.Жадсон )

Порто: 1.Елтон, 14.Роландо, 5.Алваро Перейра, 30.Отаменди, 4.Майкон, 35.Дефур (88 – 23.Соуса), 8.Жоао Моутиньо, 25.Фернандо, 19.Родригес (81 – 17.Варела), 20.Джалма (73 – 10.Кристиан Родригес), 12.Хълк