Манчестър Юнайтед завърши 1:1 у дома срещу Нюкасъл в мач от 13-ия кръг на английската Висша лига. Двубоят на "Олд Трафорд" беше белязан от скандалното съдийство на Майк Джоунс. Реферът отсъди доста спорна дузпа в полза на Нюкасъл, която доведе до изравняването на резултата в 64-ата минута. Демба Ба прониза Давид де Хеа от бялата точка, след като Джоунс реши, че Рио Фърдинанд е фаулирал Хатем Бен Арфа в наказателното поле. Домакините бурно протестираха срещу решението, като телевизионните повторения показаха, че може би имат право, тъй като Фърдинанд избива топката от краката на нападателя с чист шпагат.

Преди това Хавиер Ернандес даде преднина на "червените дяволи" с донякъде късметлийски гол в 49-ата минута. Чичарито беше уцелен с топката от Стивън Тейлър, който се опитваше да я изчисти след удар на Уейн Рууни от пряк свободен удар, кълбото рикошира в тялото на мексиканеца и влетя в мрежата на Тим Крул, който днес изигра страхотен мач и с намесите си, най-вече в заключителните минути, отчая съотборниците на Бербо.

В 4-ата минута на добавеното време Чичарито отново вкара гол, но попадението му не беше зачетено заради засада. Такава обаче имаше, което се потвърди от телевизионните повторения.

Българският нападател Димитър Бербатов не взе участие в мача. Сър Алекс Фъргюсън не го включи в групата, като информациите са, че Митко има контузия в глезена.

Днешният мач се игра пред 75 594 зрители на "Олд Трафорд", които си тръгнаха недоволни и най-вече ядосани на съдията Майк Джоунс, който се подигра с любимците им.

След равенството Манчестър Юнайтед е на 4 точки зад лидера Манчестър Сити, който утре гостува на Ливърпул и има шанс да увеличи преднината си. Нюкасъл заема 4-ото място с 26, третият Тотнъм има 28 и мач по-малко.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - НЮКАСЪЛ 1:1
1:0 Хавиер Ернандес (49), 1:1 Демба Ба (64-дузпа)

Съставът на Манчестър Юнайтед:
1.Давид Де Хеа, 20.Фабио Да Силва (90+4-12.Крис Смолинг), 5.Рио Фърдинанд, 15.Неманя Видич, 3.Патрис Евра (87-27.Федерико Македа), 16.Майкъл Карик, 11.Райън Гигс, 17.Нани, 18.Ашли Йънг, 10.Уейн Рууни, 14.Хавиер Ернандес

Сток Сити – Блекбърн 3:1
1:0 Рори Делап (28), 2:0 Глен Уилън (58), 3:0 Питър Крауч (72), 3:1 Рубен Рочина (85)
26.11.11
17:00 ч.
Болтън – Евертън 0:2
0:1 Маруан Фелайни (49), 0:2 Апостолос Велиос (78)
26.11.11
17:00 ч.
Челси – Уулвърхемптън 3:0
1:0 Джон Тери (7), 2:0 Даниел Стъридж (30), 3:0 Хуан Мата (45)
26.11.11
17:00 ч.
Манчестър Юнайтед – Нюкасъл 1:1
26.11.11
17:00 ч.
Норич – КПР 2:1
1:0 Ръсел Мартин (14), 1:1 Люк Йънг (59), 2:1 Грант Холт (73)
26.11.11
17:00 ч.
Съндърланд – Уигън 1:2
1:0 Себастиан Ларсон (8), 1:1 Жорди Гомес (44-дузпа), 1:2 Франко Ди Санто (90+2)
26.11.11
17:00 ч.
Уест Бромич – Тотнъм 1:3
1:0 Юсуф Мулумбо (10), 1:1 Емануел Адебайор (25), 1:2 Джърмейн Дефоу (81), 1:3 Емануел Адебайор (90+2)
Ливърпул – Манчестър Сити (Диема)
Баланс: 150 мача, 75 победи за Ливърпул, 37 равенства, 38 победи за Манчестър Сити

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.