Реал Сосиедад взе драматична победа с 3:2 при гостуването си на Бетис в мач от 14 кръг на Примера дивисион. Успехът на баския тим дойде в добавеното време след удар Иниго Мартинес от централната линия.

Иманол Аригече откри резултата за тима от Сан Себастиан в 56-ата минута, а Карлос Вела удвои в 76-ата минута. Бетис обаче успя да изравни с два гола на Хонатан Перейра в рамките на пет минути в края на мача.

В третата минута на добавеното време Мартинес прехвърли вратаря на домакините Касто Еспиноса с прецизен удар от центъра на терена с левия крак.

През първото полувреме гостите пропуснаха дузпа, когато 23-ата минута Антоан Гризман би покрай вратата. Успехът кложи край на серията на Реал Сосиедад от осем мача без победа. Бетис, който спечели първите си четири мача от началото на сезона, загуби 8 от последните си 9 срещи.

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 14 КРЪГ
26.11.11
19:00 ч.
Райо Валекано – Валенсия 1:2
0:1 Жонас (21), 0:2 Алберто Коста (57), 1:2 Раул Тамудо (84)
26.11.11
21:00 ч.
Реал (Мадрид) – Атлетико (Мадрид) 4:1
0:1 Адриан (15), 1:1 Кристиано Роналдо (24-дузпа), 2:1 Анхел Ди Мария (49), 3:1 Гонсало Игуаин (65), 4:1 Кристиано Роналдо (82-дузпа)
Бетис – Реал Сосиедад 2:3
0:1 Иманол Аригече (56), 0:2 Карлос Вела (76), 1:2 Хонатан Перейра (81), 2:2 Хонатан Перейра (85), 2:3 Иниго Мартинес (90+3)
Майорка – Расинг (Сантандер)
Баланс: 26 мача, 9 победи за Майорка, 7 равенства, 10 победи за Расинг (Сантандер)
Атлетик (Билбао) – Гранада (ТВ +)
Баланс: 34 мача, 19 победи за Атлетик (Билбао), 8 равенства, 7 победи за Гранада