Лукойл Академик се противопостави на Валенсия, но загуби с 64:72 (15:18, 13:20, 19:22, 17:12) в мач от Група “D” на Еврокъп. Това е първото поражение на “студентите” от началото на сезона, след като до момента имаха 7 победи в родния шампионат и 4 победи в Европа (2 над Простейов и по една над Остенде и АСВЕЛ).

Българските шампиони вкараха първия кош в мача, но след това имаше трудности срещу агресивната защита на испанците. След първите две части играчите на Йовица Арсич изоставаха с 10 точки, а след третата четвърт разликата се увеличи с още три точки. Лукойл Академит направи много силна последна част, която спечели със 17:12.

Тодор Стойков бе най-добрият на терена за “студентите” и се отчене със 17 точки, 3 борби и 2 асистенции. Божидар Аврамов вкара 13 точки и грабна 3 отскочили топки срещу един от бившите си отбори. Ник Кенър-Медли от Валенсия бе най-резултатен в мача – 27 точки. Американецът спечели и 4 борби. Бразилският център Тиаго Сплитер, който играе за Сан Антонио Спърс в НБА, вкара 9 точки и спечели 12 борби.

Лукойл Академик и Валенсия имат по 2 победи и една загуба в Група “D” на Еврокъп. По-късно днес АСВЕЛ гостува на Осенде, като френският тим има успех и поражение, а белгийците са с две загуби. На 6 декември “студентите” гостуват на Валенсия, а АСВЕЛ приема Остенде.

Лукойл Академик – Валенсия 64:72
(15:18, 13:20, 19:22, 17:12)

Лукойл Академик: Андре Оуенс, Тодор Стойков (17), Брандън Хийт (5), Ламонт Мак (7), Тенчо Банев (Божидар Аврамов (13), Бруно Шундов (5), Акида Маклейн (6), Дамян Стояновски (8), Павел Маринов (3))

Валенсия: Стефан Маркович (2), Тиаго Сплитер (9), Флоран Пиетрус (6), Нандо Де Коло (8), Ник Кенър-Медли (27) (Родриго Сан Мигел, Серхий Лишчук (7), Рафаел Мартинес (8), Рихардс Куксикс (5), Лари Абиа)