Манчестър Юнайтед записа минимална победа с 1:0 при гостуването на Астън Вила от 14-ия кръг на Висшата лига. Единственото попадение в двубоя реализира Фил Джоунс в 20-ата минута. За 19-годишния защитник на "червените дяволи" това беше първия му гол, не само във Висшата лига, а и в цялата му професионална кариера до момента. Благодарение на него Юнайтед събра 33 точки и се върна на 2-ото място, което по-рано днес зае Тотнъм. "Шпорите" имат 33, а лидерът Манчестър Сити е с актив от 38. Астън Вила заема 9-ата позиция с 16 точки.

За гостуването на "Вила Парк" Сър Алекс Фъргюсън не можа да използва Димитър Бербатов, който е с контузия от злополучния мач за "Карлинг Къп" през седмицата с Кристъл Палас, загубен с 1:2 след продължения. Стилиян Петров пък беше резерва за бирмингамци, като игра в последния половин час.

Двубоят започна лошо за гостите, след като Хавиер Ернандес се контузи още в 8-ата минута и се наложи да бъде заменен принудително. Чичарито усука глезена си при приземяване след борба за висока топка. Мястото му зае Антонио Валенсия, а Уейн Рууни поведе атаката.

В 20-ата минута Нани центрира от лявото крило, Ричард Дън се размина с топката и нахлуващият в наказателното поле на домакините Фил Джоунс разстреля Шей Гивън за 0:1.

До почивката липсваха головите ситуации, а в 38-ата минута още един от футболистите се контузи. Този път ударът беше за Вила, тъй като опитният вратар Шей Гивън получи травма и не успя да продължи участие в мача. Мястото му под рамката зае Брад Гузан, който се представи успешно и не допусна гол.

През втората част съотборниците на Стенли започнаха по-често да поглеждат към вратата на Манчестър Юнайтед, но на няколко пъти Андерс Линдегаард ги отчая с добрите си намеси. 27-годишният датчанин по отличен начин спаси изстрел на Джеймс Колинс под гредата, а Ричард Дън също с глава не успя да уцели вратата на след едно от няколкото разбърквания в наказателното поле на "червените дяволи".

В 59-ата минута Стилиян Петров замен Крис Хърд, но и той не промени резултата. Малко преди края удар на Нани беше блокиран от играч на домакините, а в добавеното време справедливо не беше зачетен гол на Дани Уелбек заради засада. "Червени дяволи" не се пропукаха до последния съдийски сигнал и се поздравиха с 10-ата си победа от началото на сезона във Висшата лига, която запази дистанцията им от лидера Сити на 5 точки.

АСТЪН ВИЛА - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 0:1
0:1 Фил Джоунс (20)

Астън Вила: 1.Шей Гивън (38-22.Брад Гузан), 2.Алан Хътън, 6.Джеймс Колинс, 5.Ричард Дън, 3.Стив Уорнък, 8.Джърмейн Джинъс (64-18.Емил Хески), 25.Бари Банан, 12.Марк Олбрайтън, 31.Крис Хърд (59-19.Стилиян Петров), 9.Дарън Бент, 11.Габриел Агбонлахор

Манчестър Юнайтед:
34.Андерс Линдегаард, 4.Фил Джоунс, 5.Рио Фърдинанд (64-11.Райън Гигс), 15.Неманя Видич, 3.Патрис Евра, 12.Крис Смолинг, 16.Майкъл Карик, 17.Нани, 18.Ашли Йънг (79-19.Дани Уелбек), 10.Уейн Рууни, 14.Хавиер Ернандес (12-25.Антонио Валенсия)

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 14 КРЪГ
03.12.11
14:45 ч.
Нюкасъл - Челси 0:3
0:1 Дидие Дрогба (38), 0:2 Саломон Калу (89), 0:3 Даниел Стъридж (90+2)
03.12.11
17:00 ч.
Блекбърн - Суонзи 4:2
1:0 Якубу Айегбени (20), 1:1 Лирой Лита (35), 2:1 Якубу Айегбени (45+2), 3:1 Якубу Айегбени (57), 3:2 Люк Муур (66), 4:2 Якубу Айегбени (82-дузпа)
03.12.11
17:00 ч.
Манчестър Сити - Норич 5:1
1:0 Серхио Агуеро (32), 2:0 Самир Насри (51), 3:0 Яя Туре (68), 3:1 Стив Морисън (81), 4:1 Марио Балотели (88), 5:1 Адам Джонсън (90+1)
03.12.11
17:00 ч.
КПР - Уест Бромич 1:1
1:0 Хейдар Хелгусон (20), 1:1 Шейн Лонг (81)
03.12.11
17:00 ч.
Тотнъм - Болтън 3:0
1:0 Гарет Бейл (7), 2:0 Арън Ленън (50), 3:0 Джърмейн Дефо (61)
03.12.11
17:00 ч.
Уигън - Арсенал 0:4
0:1 Микел Артета (28), 0:2 Томас Вермаелен (29), 0:3 Жервиньо (61), 0:4 Робин ван Перси (78)
Уулвърхемптън - Съндърланд (Нова Спорт)
Баланс: 108 мача, 38 победи за Уулвърхемптън, 25 равенства, 45 победи за Съндърланд