Базел надви като домакин Манчестър Юнайтед с 2:1 в среща от последния шести кръг на Група “C” и се класира за 1/8-финалите на Шампионската лига. Головете за успеха на швейцарския шампион вкараха Марко Щрелер (9) и Александър Фрай (84), докато за Юнайтед бе точен Фил Джоунс (89). След загубата „червените дяволи”, в чиято група заради контузия не бе българският нападател Димитър Бербатов, продължават в Лига Европа напролет.

Двубоят на „Санкт Якоб Парк” започна страхотно за домакините, след като още в 9-ата минута при остро центриране на Шакири отляво топката попадна в Марко Щрелер, който от воле с десния крак откри резултата – 1:0. След гола гостите от Юнайтед опитаха натиск, но не успяха да сътворят нищо интересно пред вратата на Ян Зомер. В 29-ата минута Рууни пропиля стопроцентово голово положение след пас на Нани. До края на полувремето „червените дяволи” продължиха да натискат, но изравнителното попадение така и не падна.

След почивката в 49-ата минута Рууни остана сам срещу вратаря Зомер, но стреля на сантиметри покрай вратата. Три минути по-късно Шакири пропусна добра възможност да удвои преднината на домакините. Юнайтед бе близо до изравнителен гол в 61-вата минута, когато Щайнхофер по куриозен начин изчисти топката с всичка сила, а гредата спаси Базел от инкасирането на нелеп автогол. До края на мача „червените дяволи” не спряха да търсят изравнителното попадение, но в 84-ата минута след центриране отдясно Александър Фрай с глава засече топката във вратата за 2:0. Минута преди последния съдийски сигнал Юнайтед намали чрез Фил Джоунс за 2:1 и драмата стана пълна. В добавеното време гостите дадоха всичко от себе си, но чудото не стана и Юнайтед отпадна от Шампионската лига.

С успеха си Базел зае второто място в крайното класиране на групата с актив от 11 точки, докато Юнайтед остана трети с 9 точки и ще продължи да се състезава в Лига Европа напролет.

1:0 Марко Щрелер (9), 2:0 Александър Фрай (84), 2:1 Фил Джоунс (89)

Базел, “Санкт Якоб Парк”
Съдия: Бьорн Куйперс (Холандия)

Базел: 1.Зомер, 27.Щайнхьофер, 19.Абраам, 3.Жо-Хо Парк, 6.Драгович, 24.Кабрал, 20.Фабиан Фрай , 17.Шакири (90+1 – 14.Щокер), 34.Шака (83 – 11.Чипърфийлд), 13.Александър Фрай (87 – 21.Кузунга), 9.Марко Щрелер

Манчестър Юнайтед: 1.Де Хеа, 5.Фърдинанд, 15.Видич (44 – 6.Евънс), 3.Евра , 12.Смолинг, 4.Джоунс, 13.Джи-Сунг Парк (82 – 27.Македа), 18.Ашли Йънг (64 – 19.Уелбек), 11.Гигс, 17.Нани, 10.Рууни