Шалке 04 излезе на второ място в Бундеслигата след победата с 2:1 над Херта в Берлин в мач от 16 кръг. С този успех тимът от Гелзенкирхен се изравни с лидера в класирането Байерн. Двата отбора имат по 31 точки, а баварците гостуват на Щутгарт в неделя. Херта, без успех в последните си 5 срещи, е на девето място в класирането с 19 точки.

Холандецът Клаас-Ян Хунтелаар даде аванс на “кралскосините” в 20-ата минута, когато се възползва от лошо изчистване на топката от страна на защитата на берлинчани. Това бе 14-ото попадение на Хунтелаар от началото на сезова, с което еднолично оглави голмайсторската листа. Вторие е Марио Гомес от Байерн с 13.

Пет минути по-късно Адриан Рамос изравни за Херта с глава след центриране на Рафаел. Минута преди почивката финландският национал Теему Пуки донесе успеха на Шалке 04 с удар от 15 метра. Това бе третата победа на “кралскосините” в последните 4 мача.

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 16 КРЪГ
09.12.11
21:30 ч.
Херта - Шалке 04 1:2
0:1 Клаас-Ян Хунтелаар (20) ,1:1 Адриан Рамос (25), 1:2 Теему Пуки (44)
10.12.11
16:30 ч.
Вердер - Волфсбург (Евроспорт 2 България)
19:30 ч.
Хановер - Байер (Леверкузен) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 24 мача, 4 победи за Хановер, 8 равенства, 12 победи за Байер (Леверкузен)
11.12.11
16:30 ч.
Борусия (Дортмунд) - Кайзерслаутерн (Евроспорт 2 България)
Баланс: 78 мача, 31 победи за Борусия (Дортмунд), 23 равенства, 24 победи за Кайзерслаутерн
11.12.11
18:30 ч.
Щутгарт - Байерн (Мюнхен) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 88 мача, 17 победи за Щутгарт, 20 равенства, 51 победи за Байерн (Мюнхен)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.