Фулъм загуби у дома от Манчестър Юнайтед с 0:5 в среща от 17-ия кръг на английската Висша лига. Българинът Димитър Бербатов влезе като резерва в 77-ата минута на мястото на Дани Уелбек и в последната 90-а минута оформи крайното 0:5 след феноменален гол с пета.

Още в 5-ата минута португалецът Луиш Нани проби по лявото крило и центрира остро по земя, след което топката достигна до непокрития Дани Уелбек, който от границата на вратарското поле вкара за 0:1. В 20-ата минута бранителят на гостите Фил Джоунс изби топката в корнер от краката на Брайън Руис и се контузи, което наложи принудителната му смяна. На негово място в игра се появи Ашли Йънг. Антонио Валенсия се върна като десен бек, а Йънг заигра по лявото крило. Юнайтед продължи да натиска и в 27-ата минута след центриране от корнер на Райън Гигс топката достигна до Нани, който с глава прати топката в долния десен ъгъл на Стокдейл за 0:2. Пет минути по-късно Сендерос изблъска Уелбек в наказателното поле на Фулъм, но реферът прецени, че  няма дузпа. Две минути преди края на първата част Нани подаде към Райън Гигс, който от точката на дузпата с левия крак прехвърли Стокдейл за класическото 0:3. При шута на уелсеца имаше рикошет в крак на защитник на домакините и това заблуди стража на Фулъм.

След почивката Фулъм започна по-активно и имаше приемущество във владеенето на топката в първите минути. В 55-ата минута Клинт Демпси засече с глава центриране от корнер, но Линдергаард бе на мястото си и спаси. Две минути по-късно Йон Арне Рийзе отправи мощен изстрел от пряк свободен удар, но топката профуча покрай страничната греда на Юнайтед. В 59-ата минута сър Алекс направи втората си принудителна смяна в мача, след като влезлият през първата част Ашли Йънг напусна терена, а на негово място се появи Джи Сунг Парк. В 59-а минута Линдергаард пак трябваше да се намесва, този път след удар на Демпси от далечна дистанция. В 77-ата минута на терена се появи Димитър Бербатов, който замени Уелбек. Малко след това Анди Джонсън се озова на добра позиция в наказателното поле и шутира, но уцели напречната греда на Линдергаард. Три минути преди края Уейн Рууни вкара четвърти гол в мача, забивайки топката в долния ляв ъгъл на Стокдейл с мощен изстрел от около 25 метра - 0:4. В последната минута след пас по земя на Антонио Валенсия отдясно, Димитър Бербатов елегантно с пета оформи крайното 0:5 с най-красивия гол в мача.

След победата си Юнайтед остана на второ място във временното класиране с 42 точки, докато Фулъм е 13-и с 18 пункта.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 17 КРЪГ
20.12.11
21:45 ч.
Уулвърхемптън - Норич 2:2
0:1 Андрю Сурман (12), 1:1 Силван Ебанкс-Блейк (38), 1:2 Саймън Джаксън (76), 2:2 Роналд Зубар (82)
20.12.11
22:00 ч.
Блекбърн - Болтън 1:2
0:1 Марк Дейвис (5), 0:2 Найджъл Рио-Кокър (30), 1:2 Якубу Айегбени (67)
21.12.11
21:45 ч.
Астън Вила - Арсенал 1:2
0:1 Робин ван Перси (17-дузпа), 1:1 Марк Олбрайтън (54), 1:3 Йоси Бенаюн (87)
21.12.11
21:45 ч.
Манчестър Сити - Сток Сити 3:0
1:0 Серхио Агуеро (29), 2:0 Адам Джонсън (36), 3:0 Серхио Агуеро (54)
21.12.11
21:45 ч.
Нюкасъл - Уест Бромич 2:3
0:1 Питър Одемвинги (20), 1:1 Демба Ба (34), 1:2 Гарет Макоули (44), 2:2 Демба Ба (81), 2:3 Паул Шарнер (85)
21.12.11
22:00 ч.
КПР - Съндърланд 2:3
0:1 Никлас Бендтнер (19), 0:2 Стефан Сосеньон (63), 1:2 Хейдар Хелгусон (63), 2:2 Джейми Маккий (67), 2:3 Уес Браун (89)
Фулъм - Манчестър Юнайтед 0:5
0:1 Дани Уелбек (5), 0:2 Луиш Нани (28), 0:3 Райън Гигс (43), 0:4 Уейн Рууни (88), 0:5 Димитър Бербатов (90)