Реал (Мадрид) разби у дома новака Гранада с 5:1 в среща от 18-ия кръг на Примера дивисион. Головете за успеха на „кралския клуб” вкараха Карим Бензема (19, 50), Серхио Рамос (34), Гонсало Игуаин (47) и Кристиано Роналдо (89), докато почетното попадение за гостите бе дело на Мануел Рико (22).

Играчите на Жозе Моуриньо натиснаха още от самото начало и в 19-ата минута поведоха в резултата след страхотна триходова комбинация между Кристиано Роналдо, Месут Йозил и Карим Бензема, последният от които реализира от границата на вратарското поле за 1:0. Радостта на домакините бе кратка, тъй като три минути по-късно Калу Уче премина лесно през Марсело по десния фланг на атаката на Гранада и центрира към непокрития на точката дузпата Мануел Рико, който с глава прати топката в долния десен ъгъл на Касияс за 1:1. В 28-а минута Рико можеше да вкара и втори гол за гостите, но Касияс изби силния му удар. Шест минути по-късно след центриране от корнер Серхио Рамос с глава даде нова преднина на „кралския клуб” – 2:1. До края на полувремето не паднаха нови попадения.

След почивката в 47-ата минута Гонсало Игуаин получи топката на позиция в наказателното поле на Гранада и с премерен удар матира вратаря Роберто за 3:1. Три минути по-късно Бензема бе изведен зад гърба на защитата на гостите с дълго подаване и с чудесен диагонален удар я прати в долния десен ъгъл за 4:1. След този гол „белият балет” продължи да диктува събитията на терена, но намали оборотите и мачът определено се доиграваше. Все пак в 89-ата минута след грешка в отбраната на гостите дойде и часът на Кристиано Роналдо, който оформи крайното 5:1.

С победата си Реал (Мадрид) събра 43 точки и остана на върха в класирането с 6 пред Барселона, който има мач по-малко и утре вечер игра срещу Еспаньол в каталунското дерби. Гранада се смъкна на 14-о място със своите 19 пункта.

Реал (Мадрид) - Гранада 5:1
1:0 Карим Бензема (19), 1:1 Мануел Рико (22), 2:1 Серхио Рамос (34), 3:1 Гонсало Игуаин (47), 4:1 Карим Бензема (50), 5:1 Кристиано Роналдо (89)
07.01.12
23:00 ч.
Малага - Атлетико (Мадрид) (ТV+)
Баланс: 58 мача, 13 победи за Малага, 14 равенства, 31 победи за Атлетико (Мадрид)